"היא שיקרה לי, ניצלה אותי. היא אמרה לי שהיא אוהבת אותי, אבל היא לא יכלה להיות רק עם גבר אחד": תובעים במשפט הרצח של האישה היהודייה מרובע קווינס, ניו יורק, חשפו את המניע לפשע שזעזע קהילה שלמה. מסמכים שהוצגו במהלך הדיון חשפו כיצד דיוויד בונולה טען בפני חוקריו כי העימות שהוביל לרצח של אורסוליה גאל התחולל לאחר שזה חשד שהקורבן הדביקה אותו באיידס.

פרשת הרצח של גאל התפוצצה בחודש שעבר, אחרי שגופתה של האם ל-2 התגלתה ברחוב בתוך תיק נשיאה כשעליה עשרות פציעות דקירה. על פי ההערכות, בת ה-51 נרצחה זמן קצר אחרי השעה חצות ב-16 באפריל. ממצאי החקירה חשפו מאוחר יותר סרטון ובו רואים דמות אלמונית יוצאת מביתה של גאל בסביבות השעה 04:30 לפנות בוקר עם תיק נשיאה על גלגלים. החשוד אז התברר להיות דיוויד בונולה, טכנאי מזגנים בן 44 והמאהב של גאל.

ימים ספורים אחרי הרצח, בונולה הודה במעשיו באופן אגבי במהלך חקירה עם בלשים. גורם במשטרת ניו יורק ציין שהחשוד לא ביקש שסנגור יהיה נוכח בחדר והוסיף: "ההודאה הייתה מלאה, מפורטת מאוד והוא ענה על כל השאלות ששאלנו אותו. אחרי שבונולה סיפר הכל על מעשיו ושוטרים סיימו את הדו"ח שלהם, הוא אכל בייגל עם גבינה". כעת, מתבררים פרטים נוספים על ההודאה שלו מה-20 באפריל.

בונולה סיפר שהגיע לביתה של גאל בשכונת פורסט היל בסביבות השעה 0:30 בלילה, זמן קצר אחרי שהאם חזרה מבר מקומי. "דפקתי על הדלת, היא פתחה אותה ושאלה אותי מה אני עושה שם", סיפר. "אמרתי לה שאני רוצה שהיא תספר לי את האמת ותגיד לי למה היא הדביקה אותי ב-HIV. היא ענתה שאין לה HIV".

החשוד אז טען שגאל אמרה לו שהרומן ביניהם נגמר, תפסה סכין ואמרה לו לעזוב את ביתה אחרת היא תהרוג אותו. בונולה המשיך: "חטפתי לה את הסכין וחתכתי אותה בגרון. היא המשיכה להיאבק בי ונפלנו. היא כל הזמן זזה וניסתה לתפוס אותי, אז דקרתי אותה בצוואר כדי שהיא תפסיק לתקוף אותי".

"הוא צפוי לבלות זמן רב מאחורי הסורגים"

בונולה אז תיאר לחוקרים כיצד הוא ניקה את הזירה עם מגבות ותחב את גופתה לתיק נשיאה של אחד הבנים שלה – אותו תיק שבו היא נמצאה כמה שעות לאחר מכן. בן ה-44 אז שלח מהטלפון הנייד שלה הודעה מאיימת לבעלה.

"בעבר היא אמרה לי שהיא הכניסה מישהו לכלא, אז התחזיתי אליו ושלחתי לבעלה הודעה – כי פחדתי", סיפר בחקירה. "לקחתי לה את המחשב הנייד שלה, בגלל סרטוני סקס שהיו עליו, וזרקתי אותו לנהר ההדסון איפה שהיינו נפגשים".

בונולה מואשם כעת בסדרת סעיפים פליליים, כולל רצח, שיבוש הליכי חקירה ואחזקת נשק שלא כחוק. במידה והוא יימצא אשם בעברות המיוחסות לו, ייתכן שייגזר עליו לרצות מאסר עולם.

מלינדה כץ, התובעת המחוזית של רובע קווינס, התייחסה למעשיו של בונולה בהודעה לתקשורת ואמרה: "הרצח המתועב הזה הותיר שני נערים ללא אם וקהילה שלמה מבועתת. כפי שמצוין בכתב האישום, הנאשם דקר את הקורבן יותר מ-50 פעמים לפני שתחב את גופתה לתיק, אותו הוא סחב כמה בלוקים במטרה להסתיר את מעשיו. במידה ויורשע ברצח, הוא צפוי לבלות זמן רב מאחורי הסורגים".