כוחות המשטרה בצפון קוריאה פתחו במצוד למציאת אזרח, אשר יצר גרפיטי המבקר את קים ג'ונג און ומאשים אותו ברעב הקשה איתו מתמודד העם.

לפי דיווחים מהמדינה המסוגרת, כתובת הגרפיטי התגלתה ב-22.12.21, דווקא ברובע פיונגצ'ון, הנחשב יוקרתי, בעיר הבירה פיונגיאנג. "קים ג'ונג און, יא בן **נה, העם מת מרעב בגללך", נכתב על קיר.

לאחר שכתובת הגרפיטי התגלתה, הרשויות פתחו מיד בחקירה וכעת דווח כי הן מנתחות את כתבי היד של התושבים במטרה לגלות מי אחראי לדברי הביקורת נגד המנהיג הדיקטטורי. בנוסף, חוקרים יסרקו חומרים מעשרות מצלמות אבטחה במקום, כאשר האשם, אם ימצא, עלול להישלח למחנה עבודה או לקבל גזר דין מוות.

פרשה דומה התרחשה לפני כשנה, כאשר דווח כי שכונה שלמה נאלצה לעבור בדיקות קפדניות וניתוח של כתב יד, לאחר שנמצא על אחד הגדרות במקום גרפיטי המוחה נגד המשטר. הכתובת הופיעה בסמוך לחגיגות 75 שנים של מפלגת הפועלים הקוריאנית, אשר קים ג'ונג און עומד בראשה, ונכתב בה: "בוז לבכירי הממשל, שחיים טוב על ידי ניצול של אחרים".

לא ברור האם האדם שאחראי לכך נתפס לבסוף על ידי הרשויות, אך נודע כי הופעל לחץ רב על תושבי השכונה - כולל עונשים שהוטלו באופן קולקטיבי - על מנת להוביל להלשנה על זהות האדם שהביע התנגדות למשטר.