מבצע חיפוש אחר שני אחים שאבדו ביער עבות במרכז רוסיה נגמר בנס, אחרי שהשניים נמצאו בחיים כנגד כל הסיכויים. הילדים, ויקה (10) וגרישה (12), אותרו ביער במחוז סברדלובסק יחד עם שני כלבי הבּיגל שלהם – רוקי ורייזאי. לפי הדיווחים, הם הלכו לאיבוד במהלך מסע דיג ושרדו 4 לילות באזור שורץ דובים וזאבים.

אימם של הילדים, אלפיה, סיפרה שהיא והשניים התארחו אצל בני משפחה מרוחקים ובשלב מסוים, הילדים יצאו לדוג עם סבא שלהם בנהר ליפקה. ביום שלישי שעבר, הסב חזר מהנהר בלעדיהם הביתה וכשנשאל לגבי היעלמותם, הוא טען שהאחים אמרו לו שהם יודעים את הדרך הביתה לפני שהתחילו לרוץ במעלה השביל – זאת הייתה הפעם האחרונה שהוא ראה אותם. לפי ההערכות, הילדים הלכו בדרך הלא נכונה ונכנסו עמוק יותר לתוך היער עד שאיבדו את דרכם.

איגור גרקוב, אחד המחלצים, אמר שהשניים נמצאו קילומטרים ספורים מהכפר בורמקינה, כ-300 ק"מ מזרחית מיקטרינבורג, כשהם סובלים מקור, מיובשים, מורעבים וסובלים מעקיצות חרקים. לדבריו, השניים שרדו על ידי אכילת ביצי שליו והכלבים שלהם הגנו עליהם מפני חיות טרף.

"הם היו מפוחדים, אבל לא בפאניקה", סיפר גרקוב. "היה להם קר ולמרות זאת, מצב הרוח שלהם היה טוב באופן יחסי". לדבריו, הוא ושאר אנשי הצוות שלו סרקו את היער עם טרקטורונים ועצרו כל 200 מטרים כדי לקרוא בקול רם לאחים. "הילדים אמרו שאפשר היה לשמוע אותנו, אבל הם לא יכלו לצעוק לנו בחזרה כי הם היו צרודים", הוסיף המחלץ.

הילדים שרדו את הלילות הקרים על ידי זה שהם חיבקו את הכלבים שלהם, כך לפי העדויות. הם פונו מאז לבי"ח לצורך קבלת טיפול רפואי. אלפיה התייחסה להשתלשלות האירועים ואמרה: "לא דאגתי לילדים. בתוכי, ידעתי ששניהם בסדר גמור. הייתי בטוחה בזה. האמנתי שרוקי ורייזאי ישמרו עליהם".