אם מצפון-מערב ארה"ב חשפה את מותו הטרגי של בנה בן ה-4, שנחנק למוות אחרי ששיחק עם חפץ קטן שיש כמעט בכל בית. איילה רות'רפורד, אם ל-2 מהעיר טקומה, וושינגטון, תיארה בפוסט בפייסבוק את האימה ששררה בביתה כשבנה, אקסל, איבד את הכרתו אחרי שנעץ חדר אל קנה הנשימה שלו.

"שמעתי את בעלי וחמותי צורחים באימה שמשהו לא בסדר עם אקסל", כתבה. "בעלי ניסה להוציא את מה שנתקע לו בגרון, אבל שום דבר לא עזר". בני המשפחה הזעיקו אמבולנס למקום ופראמדיק ניסה לבצע פעולות החייאה במקום, אך ללא הואיל. בן ה-4 הובהל מחוסר הכרה לביה"ח "מארי ברידג'", שם הוא אושפז בטיפול נמרץ.

רופאים הצליחו לזהות את הנעץ בעזרת צילום רנטגן ובסופו של דבר הצליחו לחלץ אותו בניתוח חירום. למרות זאת, בזמן הזה החפץ החד כבר הספיק לחורר לו את הריאה והילד סבל ממספר אירועי לב שלא הותירו לו כל סיכוי להתאושש. חמישה ימים אחרי אשפוזו, רופאים נאלצו לנתק את אקסל ממכונות ההנשמה והוא מת בזרועותיהם של הוריו.

רות'רפורד מספרת כעת את הטרגדיה האישית שלה במטרה לעורר מודעות של הורים אחרים לסכנה שבנעצים. "הבן שלי מעולם לא הכניס דבר לפה שלו", סיפרה. "הפננו את המבט שלנו לרגע והנעץ חדר לו לקנה הנשימה. רגע אחד. זה כל מה שהספיק בשביל להרוג את הילד שלי, רגע אחד".

האם המשיכה: "הורים, סבים, דודים וחברים, אתם חייבים להבין שנעץ אחד קטן הרג את אקסל. חפץ קטן הרס את כל הגוף שלו. בבקשה מכם, אם יש לכם נעצים בבית, תזרקו אותם או תנעלו אותם בארון. זה לא שווה את הסיכון".

בני משפחתו של אקסל פתחו לאחרונה קמפיין גיוס כספי המונים לצורך מימון הוצאות הלוויה של בן ה-4. עד כה, הם גייסו יותר מ-1,700 דולר מתוך היעד שלהם, שעומד כרגע על 2,000 דולר.