רשויות החוק בארה"ב הודיעו כי תעלומת הרצח של רייצ'ל מורין נפתרה, אחרי שהחשוד העיקרי במעשה נתפס בעיר טולסה, אוקלהומה. ויקטור מרטינז-הרננדז (23), במקור מאל סלבדור, נעצר ביום שישי האחרון לאחר שחוקרים הצליחו לזהות את שרידי הדנ"א שלו בזירת הפשע.

פרשת הרצח של מורין התפוצצה באוגוסט של השנה שעברה. לפי ממצאי החקירה, הקורבן בת ה-37 יצאה לטיול במסלול ההליכה Ma and PA הסמוך לעיירה בל אייר, מרילנד, ולא שבה. גופתה נמצאה כיממה לאחר מכן. ג'פרי גלר, השריף של מחוז הרטפורד, סירב להתייחס בהתחלה לנסיבות המקרה ואמר שלפי הממצאים בזירה מדובר ברצח. כעת ידוע כי מורין נאנסה ונרצחה בתקרית.

מומחים לרפואה משפטית קבעו שמורין מתה כתוצאה ממכה קהה לראש, ככל הנראה עם סלע. חוקרי מז"פ מצאו שרידי דנ"א בזירת הרצח וכחודש אחרי המקרה, הצליחו לקשר את הפרופיל של החשוד למקרה תקיפה של אישה אחרת בלוס אנג'לס, קליפורניה. בחודש מאי האחרון הייתה פריצת דרך בפרשה אחרי שבלשים גילו ששרידי הדנ"א בשני המקרים שייכים לוויקטור מרטינז-הרננדז, שאותר ונעצר בעיר טולסה.

הרננדז התברר מאז כאדם עם קשר לכנופיות רחוב באל סלבדור, ועבריין נמלט שברח מרשויות החוק במדינה הלטינית אחרי שרצח שם אישה אחרת. לפי ההערכות, הוא שהה בארה"ב במשך חצי שנה לפני שרצח את מורין.

השריף גלר התייחס למעצרו של הרננדז ביום שבת ואמר: "הרוצח של רייצ'ל כבר לא מסתובב חופשי ואני מקווה שגם לא תהיה לו הזדמנות ללכת שוב ברחובות. ויקטור הרננדז לא הגיע למדינה שלנו כי הוא רצה חיים טובים יותר בשבילו ובשביל בני משפחתו, הוא הגיע לכאן כי הוא רצח מישהי באל סלבדור וניסה לחמוק מעונש. אני מקווה שרייצ'ל היא הקורבן האחרון שלו. הרצח שלה מעולם לא היה צריך לקרות".

פטרישיה מורין, אמה של רייצ'ל, התייחסה למעצרו של הרוצח בהודעה לתקשורת והודתה לבלשי המשטרה. "היה שלב שחשבתי לעולם לא אקבל תשובות על מה שקרה, שאף אחד לא יצליח לפתור את פרשת הרצח שלה", אמר פטרישיה. "היה שלב שהכל נראה חסר תקווה ואחד הבלשים פנה אליי ואמר: 'סבלנות. בסוף אנחנו ננצח'". הרננדז מואשם כעת ברצח מדרגה ראשונה ואונס מדרגה ראשונה. במידה והוא יורשע בעברות המיוחסות לו, בית המשפט במרילנד צפוי לגזור עליו מאסר עולם ללא אפשרות חנינה.