קולין מק׳ארת׳ור בן ה-37 ממחוז מרזיסייד שבאנגליה נשלח לכלא לאחר שניפץ בקבוק זכוכית על ראשה של חברתו בעקבות ויכוח שניהלו השניים. הסיבה לוויכוח: הרומן שניהל מק׳ארתור עם מי שהוא מכנה ״דודה ליז״.

קולין וחברתו, טרייסי סמית׳, חלקו דירה בליברפול עד חודש אפריל האחרון, בו הוא הודיע לה שדודתו מגיעה לבקר. במשך חודשים בילו השלושה ביחד, אך יום אחד תפסה טרייסי את קולין וליז על חם בעודם ״מתעסקים זה עם זו״. בלהט הוויכוח השליכה טרייסי את בקבוק הבירה שלה לעבר קולין, וזה הגיב בכך שניפץ את הבקבוק שלו על ראשה.

״התגובה שלו, למרות שלא הייתה מידית, הייתה לנפץ את הבקבוק על טרייסי, והוא פגע בה מעל העין השמאלית״, אמר התובע בתיק, מייק סטיבנסון. ״התקיפה הותירה את טרייסי עם פצע מדמם שנזקק לתפרים, והוא הזעיק את כוחות החירום״. מאז המקרה, כך דווח, סובלת טרייסי מנדודי שינה ומחוסר בטחון עצמי.

טרייסי הייתה המומה משום שהייתה בטוחה שאכן מדובר בקרבת דם בין השניים, אך החוקרים סבורים כי ליז היא חברה נוספת של קולין שמתגוררת בסקוטלנד והוזמנה להתארח אצלו. סנגורו של קולין הסביר כי מרשו סובל מהאובדן של אחיו הצעיר, שנדקר לפני תשע שנים, וציין כי הוא הביע חרטה על מעשיו וחתם על עסקת טיעון. הסניגור אף ביקש מהשופט לקחת בחשבון את מצב בתי הכלא לנוכח מגפת הקורונה לפני שהוא שולח לשם את קולין.

אלא שמתברר שלקולין יש לא פחות מ-37 הרשעות קודמות, כולל על תקיפות בשנים 2009, 2013 ו-2018, כך שלשופט לא ממש הייתה ברירה אלא לגזור עליו 10 חודשים בכלא, פלוס חודשיים נוספים על כך שהפר את תנאי הערבות שלו. כמו כן הוציא השופט צו הרחקה שאוסר על קולין להתקרב לאקסית שלו.