הכומר דיוויד ריצ'רדס בן ה-41 נידון בבית המשפט במחוז נוקס שבטנסי, ארה"ב, ל-12 שנות מאסר בגין אונס בתו המאומצת - 60 שנה פחות מהעונש המקסימלי שדרשה התביעה. השופט שהעניק את גזר הדין המקל תיאר בבית המשפט את עשייתו של ריצ'רדס, אותו הוא הגדיר ככומר אדוק, וציין שזה החל לעסוק בלימוד תנ"ך בין כותלי הכלא.

האב נמצא אשם באונס, גילוי עריות ופגיעה מינית על ידי גורם סמכותי לאחר שתקף את בתו המאומצת, אמבר ריצ'רדס, מאז הייתה בת 14. התביעה ציינה כי ריצ'רדס התעלל בבתו במשך שנתיים לפני שהחליטה לדווח על כך לרשויות. במסגרת החקירה, נמצאו על מיטתה של הבת ממצאי DNA וזרע של ריצ'רדס.

קורבנות פשעי מין לרוב אינם מזוהים בבית המשפט, אולם אמבר בחרה להעיד בפומבי לאחר שאביה המאמץ הורשע. "רציתי להיפטר מהגוף שלי. אין יום שעובר שבו אני לא חושבת, בדרך כלשהי, על מה שהוא עשה לי", מסרה בהצהרה קורעת לב שהעניקה בבית המשפט. "אני מאמינה בתוקף שאם תינתן לו ההזדמנות, הוא יתעלל בבחורה אחרת", הוסיפה.

האב, לעומת זאת, ששימש ככומר בעיר לנור שבמדינת טנסי, כפר באשמה. בבית המשפט, מול עשרות חברי קהילה וחברים שהגיעו לאולם למפגן תמיכה, ריצ'ארדס שב וטען שהוא חף מפשע. "אני עומד מולך מואשם בפשעים שלא ביצעתי", ציין בפני השופט. "אני פשוט מאמין שהמערכת טעתה במקרה הזה". עוד הוסיף ריצ'רדס כי "אני לא בטוח למה אני כאן, אבל אני מניח שזוהי המטרה של אלוהים".

דיוויד תומפסון, קולגה של ריצ'רדס, העיד לטובתו תוך שהוא מטיל ספק בהאשמות: "זה בלתי אפשרי עבורי להאמין שהוא אשם בכך. הכנסייה שלו צריכה אותו. המשפחה שלו צריכה אותו, הקהילה שלנו צריכה אותו".

על פי חוקי המדינה, כל האישומים שבהם הורשע האב היו יכולים להסתיים בגזר דין של מאסר על תנאי בלבד, למעט סעיף הפגיעה המינית על ידי גורם סמכותי, עונש שנושא בחובו מינימום שלוש שנות מאסר. הוא הגיש בקשה למשפט חדש בעקבות כך, אולם בקשתו נדחתה.