מורה אמריקאית נידונה לרצות עונש מאסר של יותר מעשור אחרי שהורשעה בעברות מין נגד אחד מתלמידיה. הת'ר הייר, בת 33 ממדינת ארקנסו, ביצעה את זממה בתלמיד בין השנים 2021-2022. לפי כתב האישום, היא קיימה איתו יחסי מין עשרות פעמים לאורך אותה תקופה.

הייר לימדה כלכלת בית בביה"ס התיכון בריאנט בעיר ליטל רוק. היא פגשה את הקורבן ביום הראשון שהוא התחיל את כיתה יב' ועם הזמן, החלה לערוך איתו פגישות ייעוץ אישיות. בת ה-33 נתנה לו בסופו של דבר את מספר הטלפון האישי שלה ואף שלחה לו הודעות פרטיות באינסטגרם וסנאפצ'אט. לפי ממצאי החקירה, יום אחד היא סיפרה לתלמיד על "חלום מיני שהיה לה עליו" ובעקבותיו, היא מסרה לו את גם כתובת המגורים שלה.

באפריל 2022, המורה הודתה שקיימה יחסי מין עם התלמיד בזמן סיור שטח ונפתחה נגדה חקירה פלילית. הייר נסעה עם הקורבן אל מעבר לגבולות מדינת ארקנסו כדי לקיים איתו יחסי מין, כך על פי כתב האישום, וביצעה בו מעשים מגונים בין 20 ל-30 פעמים.

מאז התפוצצות הפרשה פורסם תיעוד של המורה מבלה עם התלמיד. בסרטון אחד אפשר לראות את השניים נוסעים במכוניתה ואת הקורבן מנשק אותה על הלחי. תלמידים אחרים מביה"ס העידו בעקבות הפרסומים שהייר אפילו לא טרחה להסתיר את מערכת היחסים שלה עם התלמיד, וכולם ידעו ש"יש ביניהם משהו". הייר הודתה מאז במעשיה במסגרת הסדר טיעון ונידונה לרצות 13 שנות מאסר בבית סוהר פדרלי.

משרד התובע הכללי במדינת ארקנסו התייחס לסעיפי האישום של המורה בהודעה לתקשורת. "הגשנו כתב אישום נגד הייר ב-1 באוגוסט, 2023. היא הורשעה בסעיף של מעבר בין מדינות לצורכי זנות/פעילות מינית וסעיף של שינוע קטין בכוונה לבצע בו עברות מין", נמסר בהודעה. "שאר הסעיפים נמחקו מכתב האישום במסגרת הסדר הטיעון וההודאה שלה באשמה".

פרקליט המדינה ג'ונתן רוס הגיב לגזר הדין ואמר שהוא מקווה שהמקרה של הייר יהווה תקדים משפטי במדינה – ואזהרה למורים אחרים. "מורים שמקיימים יחסי מין עם תלמידים צריכים לקחת בחשבון את המקרה של גברת הייר", אמר רוס. "זה מה שקורה כשאתם מנצלים את המעמד שלכם ואת האמון שניתן בכם כדי לבצע את זממכם בבני נוער. המשרד שלנו ימשיך לרדוף אחר אותם אנשים שמנצלים ילדים ובני נוער, והפרקליטים שלנו ימשיכו להעניש את העבריינים הללו".