"כשראיתי את הכתבה הראשונה שעלתה עליה ב-Google, המוח שלי התפוצץ": טרוויס הולמן, בן 36 המתגורר בקליפורניה, תיאר את הרגע הנוראי שבו גילה שאימו הורשעה ברצח מדרגה שנייה – ומרצה עונש מאסר ממושך.

בשיחה עם סוכנות הידיעות SWNS, הולמן סיפר שאימו נטשה אותו ואת אחותו בשנת 1991, אז היא עברה לגור עם בן זוגה החדש במדינת וושינגטון. 19 שנים מאוחר יותר, הוא החליט לחפש את שמותיהם של בני משפחתו הרחוקים במנוע החיפוש האינטרנטי – ונדהם מהתוצאות.

"ידעתי שהיו לה הרשעות קודמות, כולל סעיף הריגה משנות ה-90", סיפר הולמן. "כשראיתי את הכתבה על הרצח, חשבתי בהתחלה שזה קשור למקרה מהעבר הרחוק. רק כשראיתי את התאריך הבנתי שזה משהו מהתקופה האחרונה".

ב-16 בפברואר, 2010, אימו של הולמן, לינדה, נעצרה בחשד שירתה למוות בבן זוגה – מארק. היא סיפרה בחקירתה שבאותו ערב היא איימה לשים קץ לחייה והצמידה רובה ציידים אל הסנטר שלה. מארק שכנע אותה לא לעשות את זה, כך לפי גרסתה, ואמר לה להניח את כלי הנשק על הרצפה. לדבריה, כשהיא הניחה את הרובה, הוא פלט כדור שפגע בבית החזה של מארק. למרות זאת, הולמן סיפר שלחוקרי המשטרה הייתה סברה אחרת לגבי השתלשלות האירועים.

הולמן סיפר שהסברה הרווחת בקרב החוקרים היא שמארק לא נורה כתוצאה מפליטת כדור, אלא שלינדה ירתה בו. "הייתה באותו ערב תוכנית בטלוויזיה על 'ציידי רוחות רפאים'. בשלב מסוים, אמא שלי הלכה לקיר איפה שהיה תלוי רובה הציד והורידה אותו", סיפר בן ה-36. "היא אמרה 'אני הולכת לירות ברוח רפאים' ואז ירתה למארק בחזה".

לינדה הורשעה בסופו של דבר ברצח מדרגה שנייה ונידונה לרצות 28 שנות מאסר. הולמן טען שהוא הופתע מאוד מגזר הדין החמור, לדבריו, וציין שלאימו יש היסטוריה של התעללות ומחלות נפש. "אמא שלי התמודדה במשך שנים עם אלכוהוליזם וכנראה גם הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) מכל השנים שהיא חיה אצל משפחות אומנה", אמר הולמן. "כששמעתי שגזרו עליה 28 שנות מאסר, התמוטטתי על הרצפה".

הולמן מספר שמאז התגלית לגבי אימו, הוא מקפיד לשמור איתה על קשר ולבקר אותה בבית הסוהר. "כשראיתי אותה בפעם הראשונה עם מדי אסירים, זה שבר לי את הלב. אני יכול לראות שהיא מתחרטת על כל מה שהיא עשתה", הוא ציין. "היום אנחנו בעיקר מתעדכנים אחד עם השנייה לגבי מה שהולך לנו בחיים. חוץ מזה, אנחנו מתבדחים על כל מיני דברים. יש לה חוש הומור מצוין, יחסית למישהי שנמצאת במאסר כבר למעלה מעשור".