אחות נודדת שנשלחת למשימות בשלל מרכזי רפואה בטקסס, ארה"ב, יצרה מהומה ברשת כאשר סיפרה על התנאים הנוראים בהם נמצאים חולי קורונה, בבתי חולים הסובלים מעומס יתר.

אחת הטענות המחרידות של האחות, לאוואנה ריברס שמה, נוגע למרכז הרפואי האוניברסיטאי באל פאסו. לטענתה, במרכז ישנו מקום המכונה "הבור", שם נשלחו החולים הכי קשים בקורונה אשר קיבלו טיפול רפואי מינימלי בשל המשאבים המוגבלים. למעשה, ברור לדבריה כי החולים נשלחים שם למות.

ריברס אומרת כי היא ואחיות נוספות קיבלו הנחיות להעניק לכל אדם ב"בור" לא יותר משלושה סבבים של החייאות במקרה הצורך לפני שיכריזו על מותו - הפחתה משמעותית לעומת מאמצים רגילים שהיו עושים כד להשאיר חולים בחיים.

"ראיתי הרבה אנשים מתים שהרגשתי שלא היו צריכים למות", אמרה ריברס בסרטון שצילמה והעלתה לחשבון הפייסבוק שלה. לדבריה, אף מטופל חולה קורונה במצב קשה לא שרד בשל כך. בין היתר טענה גם בסרטון כי חולי קורונה לא קיבלו טיפול אגרסיבי מספיק, והיו אפילו רופאים שנמנעו מלטפל בחולים חיוביים לקורונה. כמו כן, חולת  הקורונה הקשה היחידה שניצלה שם, לטענתה, היא אשתו של אחד הרופאים שקיבלה יחס מועדף בשל כך.

"לא היה דבר שלא עשו עבור האישה הזאת", סיפרה ריברס, "ונחשו מה? היא הייתה המטופלת היחידה שרדה את הטיפול הנמרץ ויצאה ממנו בחיים".

ריברס פירטה את כל הזוועות ואי הצדק שראתה במשך 50 דקות. הסרטון שלה צבר קרוב לרבע מיליון צפיות בפייסבוק וקיבל אלפי תגובות ומעל 6,000 שיתופים.

בתגובה לדבריה של ריברס, המרכז הרפואי האוניברסיטאי שחרר הצהרה לכלי התקשורת KVIA-TV, בה נאמר כי הם "מזדהים ומגלים אמפתיה עם המחיר שהקשיים הפיזיים והרגשיים של המגפה גובים מאלפי עובדי הרפואה ברחבי המדינה", אך עם זאת הבהירו שהם לא יכולים "לאשר שהאירועים אכן קרו במלואם".

אל פאסו היא בין הערים שנפגעו הכי קשה מקורונה בטקסס. נכון ליום ראשון האחרון, נרשמו 32,687 מקרים פעילים חיוביים לקורונה בעיר, ונרשם שם שיא שלילי של 762 מתים מקורונה.