בלי ידיים (צילום: Barcroft)
אם ובנה שורדים בלי ידיים | צילום: Barcroft

 עבור רוב האנשים, עבודות הבית הן משימה מעיקה אך לא מסובכת. אבל ללינדה באנון, 35, עבודות פשוטות כמו בישול ארוחת ערב, נקיונות והחלפת מצעים המיטה, הם אתגר כמעט בלתי אפשרי.

לינדה נולדה ללא ידיים - תוצאה של מצב תורשתי נדיר הנקרא תסמונת הולט-אורם, אשר משפיע על צמיחת העצם ויכול לגרום לבעיות לב. אבל לינדה מסרבת לתת לנכותה לעמוד בדרכה לחיים נורמלים, לכן היא משתמשת ברגליה במקום בידיה.

 

בלי ידיים (צילום: Barcroft)
מתגברת על אתגרי היומיום | צילום: Barcroft

האמא העבירה את הגישה החיובית שלה לבנה בן ה-9, טימי, שנולד עם אותו המצב. כמוה, הוא לא נותן למצב להשאיר אותו תקוע מאחור. הוא שוחה, לוקח באופן קבוע שיעורי טאקוונדו ומשחק במשחקי וידאו, כמו כל נער בגילו, רק באמצעות אצבעות רגליו לאחיזה. לינדה, שלימדה את עצמה לאכול בסכו"ם, לשים איפור ואפילו לתפור בעזרת רגליה, אמרה: "טימי הוא בדיוק כמו כל ילד אחר, הוא עושה את שיעורי הבית שלו, משחק בלגו ומנקה חדרו, הכל באמצעות רגליו".

 

בלי ידיים (צילום: Barcroft)
כפות הרגליים באות לעזר | צילום: Barcroft

לינדה, שגדלה בשיקגו עם הוריה וארבעה אחים צעירים, סיפרה כי הם לא היו מודעים למצבה עד שנולדה. "הם לקחו את זה בקלות ואף פעם לא התייחסו אליי בצורה שונה", אמרה, "הם עזרו לי ללכת ולהתלבש בעצמי. היה לי זרועות תותבות אבל הן לא היו נוחות. עד גיל 12 הצלחתי לעשות הכל עם הרגליים שלי. הקניטו אותי בבית הספר, אבל החברים שלי תמכו בי".

 

בלי ידיים (צילום: Barcroft)
כמו ילד רגיל | צילום: Barcroft

בהמשך חייה לינדה הפכה למורה בבית ספר יסודי, וכשהייתה בת 24 פגשה את ריצ'רד. הם נישאו והחליט לנסות להביא ילד. "אחרי שנכנסתי להריון אמרו לנו שיש סיכוי של 50 אחוזים לתינוק לרשת את המצב שלי". היא סיפרה, "היו לי ספקות אם אנחנו עושים את הדבר הנכון, אבל מאוד רצינו משפחה".

כאשר טימי נולד, התברר כי יש חורים בלבו. היילוד העביר חודשיים בבית חולים עד שהגיע הביתה. וברגע שהוא היה מספיק מבוגר, לינדה החלה ללמד אותו את כל מה ידעה על החיים בלי ידיים.  

 

בלי ידיים (צילום: Barcroft)
לימדה אותו את כל מה שהיא יודעת | צילום: Barcroft

לינדה מתכננת להפוך לנואמת מוטיבציה, כדי לעזור לאחרים להתמודד עם מוגבלויות דומות. "אני רוצה להעלות את המודעות למוגבלות שלי ולהראות שאפשר לחיות חיים מלאים", היא מסספרת, "אין שום סיבה שלטימי לא יתאפשר להתחתן להקים משפחה. כל עוד הוא שמח זה מה שחשוב".

 

בלי ידיים (צילום: Barcroft)
כל המשפחה יחד | צילום: Barcroft

(מקור)