"אני לא מבין איך היא הייתה יכולה לעשות דבר כזה": טרגדיה פקדה את מנהטן, ניו יורק, שם אישה בת 60 קפצה אל מותה מגורד שחקים בגובה של יותר מ-150 מטרים. שרידי גופתה של לינדה הולסטון, במקור מקליפורניה, נמצאו בסמוך לכלב המאומץ שלה, ג'ייק, אחרי שזו זינקה מהגג של בניין ה-Victory בשכונת "הל'ס קיצ'ן" כשחיית המחמד בידיה.

ממצאי חקירת הטרגדיה חשפו כי הולסטון סיימה לאכול את הארוחה האחרונה שלה ביום שישי בסביבות השעה 13:00, דקות ספורות לפני שזינקה מגג הבניין בן ה-46 קומות, יחד עם הכלב בן ה-16. עד ראייה שראה את שרידי גופתה ברחוב תיאר את הזוועה לכתבי אתר ה-New York Daily News.

"חשבתי בהתחלה שמישהו זרק שקית אשפה ברחוב", העיד תושב האזור. "כשהתקרבתי והבנתי שלא מדובר באשפה, ברחתי משם מהר ככל יכולתי". גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו מאוחר יותר שחוקרים מצאו בדירתה מכתב, בו הולסטון התייחסה למתח הנפשי בו הייתה שרויה ולתרופות המרשם שלה.

מקורבים של הולסטון סיפרו שהיא עברה לניו יורק בשנת 2017, שם היא עבדה בתור טלפנית של מועדון תיאטרון במנהטן. היא נהגה לעיתים לשחק בהפקות אוף-ברודווי לפני התפרצות נגיף הקורונה והסגרים שהוטלו בעיר.

מייק אוליב, פועל בניין שעבד בסביבה בזמן התקרית הטרגית, ציין שהוא נותר מזועזע מנסיבות הטרגדיה. "אני עדיין מתקשה להאמין שהיא קפצה יחד עם הכלב שלה", אמר. "זה מאוד מצער שמישהו מוצא את עצמו בסיטואציה כזאת. אני מתפלל שעכשיו היא בידיים של בורא עולם".

בעמותה האמריקאית למניעת התאבדויות התייחסו למותה של הולסטון ואמרו שהתאבדות היא בין עשרת גורמי המוות המובילים בארה"ב. בשנת 2019, כ-130 בני אדם שמו קץ לחייהם מדי יום – יותר ממחצית באמצעות כלי נשק.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844