טרגדיה ברוסיה שם סטודנטית צעירה פונתה לביה"ח במצב אנוש אחרי שנפלה אל תוך בולען מים רותחים שנפער בכביש. התקרית המחרידה התחוללה בעיר ליפצק, מערב המדינה. הסטודנטית, אשר זוהתה רק בשמה הראשון, קסניה, פונתה בעקבות התקרית לבי"ח במוסקבה ושם אובחנה עם כוויות ב-35% מחלקי גופה.

עדי ראייה סיפרו שבת ה-19 הלכה לכיוון תחנת אוטובוס כשלפתע היא נפלה אל תוך הבולען שנפער כתוצאה מפיצוץ בצנרת החימום העירונית. עוברי אורח הצליחו לחלץ אותה ולהפשיט אותה מהבגדים שנספגו במים הרותחים, לפני שאמבולנס הבהיל אותה למיון מקומי. אביה של קסניה התייחס לתאונה הטרגית ואמר שמצבה של בתו מוסיף להיות אנוש.

View this post on Instagram

A post shared by ЧП48 ЛИПЕЦК (@chp48dtp)

View this post on Instagram

A post shared by         (@ksyushka_071)

גורמים ממשרד הפנים המקומי התייחסו לתקרית ודיווחו כי אדם נוסף בן 31 נפצע לאחר שנפל לבולען בליפצק. מעבר לזה, הם החלו לחקור את נסיבות התקרית. מטעם העירייה נמסר שבימים האחרונים נרשמו תקלות במערכת החימום בכמה אזורים בליפצק, אשר הותירו לפחות שלושה בניינים ללא חימום בתקופה הנוכחית.

זוהי לא הפעם הראשונה ברוסיה שמתחוללת טרגדיה כתוצאה מפיצוץ בצינור מים של מערכת החימום. בשנה שעברה, חמישה בני אדם נהרגו בעיר פּרֵם בעקבות תקלה במערכת החימום בקומת המרתף של בית מלון.

גורמים המעורים בפרטי התקרית מסרו כי הצינור התפוצץ בסביבות השעה 04:00 לפנות בוקר ועד מהרה, המים הרותחים הציפו את קומת המרתף. לפחות שלושה בני אדם פונו לביה"ח עם פציעות אנושות, בזמן שמותם של חמישה אנשים (ביניהם גם ילדה בת 4) נקבע במקום.