אוקראינה: רשויות החוק במדינה הזדעזעו למצוא בית אימה בדרום המדינה, בו גבר בשנות ה-30 לחייו הזניח בצורה נפשעת את ילדיו. הפרשה התפוצצה בעיר חרסון, דרום המדינה, לאחר שנחשף כי האב בן ה-34 הזניח את ארבעת ילדיו הקטנים שגילם נע בין שנה ל-5.

גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים שהאב נמצא שיכור בביתו עם ארבעת הילדים, בזמן שאשתו הייתה בביה"ח אחרי שילדה את בנם הצעיר ביותר. שוטרים שהוזעקו למקום תיארו את התנאים הזוועתיים בבית המשפחה ואמרו כי הצחנה הייתה חריפה כל כך, שבקושי ניתן היה לנשום במקום.

 

חרסון
שוטרים עצרו את האב בעוון הזנחה | צילום: VK: plohie_novosti_mc

"כשפתחנו את הדלת ראינו את האב יחד עם ילדיו", סיפר אחד השוטרים. "תנאי המחיה במקום היו זוועתיים. היו הרים של אשפה בבית, לכלוך וסירחון נוראי. היה ברור שהוא לא מצליח לטפל בילדים".

ממצאי החקירה חשפו כי ארבעת הילדים נמצאו מורעבים, מלוכלכים ולבושים בביגוד מינימלי. אחד השוטרים שהיה במקום סיפר שניתן היה לראות את הילדה הגדולה מכולם נוברת באשפה בחיפוש אחר מזון.

 

חרסון
"היה ברור שהוא לא מצליח לטפל בילדים" | צילום: VK: plohie_novosti_mc

שוטרים עצרו את האב בעוון הזנחה ופינו את הילדים לביה"ח לצורך בדיקות. כעת, רשויות החוק שוקלות האם להעביר את ממצאי החקירה לפרקליטות לצורך המשך טיפול. נכון לעכשיו, לא ברור האם המשטרה עצרה גם את האם.