בית המשפט ברוסיה חתם השבוע את אחת מפרשיות הרצח המזעזעות ביותר שהיכו במדינה בשנה האחרונה, אחרי שגזר עונש מאסר על גבר שרצח את זוגתו בברוטליות. אלכסנדר ורונין, בן ה-26 ממוסקבה, נידון לרצות יותר מ-14 שנות מאסר על כך שרצח את ארוסתו ימים ספורים לפני חתונתם.

הפרשה המזוויעה נחשפה ביולי של השנה שעברה, אחרי שאמו של הרוצח מצאה את הגופה של הכלה הצעירה, מרינה פנקרטובה בת ה-26, שרועה ללא רוח חיים על מיטתה. גורמים המעורים בפרשה סיפרו שהגופה הייתה מרוטשת כל כך, שבקושי אפשר היה לזהות אותה.

ממצאי החקירה חשפו כי ורונין היכה את זוגתו למוות עם עצם קהה, ככל הנראה חלקו האחורי של גרזן, ואז ניסה לברוח מהמדינה. הרוצח, סוכן נסיעות במקצועו, ניסה לעלות על טיסה בשדה תעופה מקומי, אך עוכב בגלל הגבלות הקורונה של משרד הבריאות. שוטרים אז הצליחו לאגף אותו בחניון ציבורי במוסקבה, לפני שאביו - בכיר לשעבר בארגון הקג"ב - שכנע אותו להסגיר את עצמו.

 

ורונין (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
הקורבן: מרינה פנקרטובה בת ה-26 | צילום: VK: plohie_novosti_mc

עד היום לא ברור מה הניע את ורונין לרצוח את פנקרטובה, אך חמש נשים שניהלו איתו בעבר מערכות יחסים תיארו לחוקרים כיצד התעלל בהן. אחת הנשים אפילו העידה שוורונין פעם קשר אותה לכיסא ואיים לזרוק את בנה מהחלון. בני משפחתו של ורונין בינתיים ממשיכים לטעון לחפותו.

אביו של הנאשם התייחס לממצאי החקירה ואמר שהממצאים בזירת הפשע מוכיחים שבנו אינו הרוצח. לטענתו, רוב המכות שפגעו בראשה של הקורבן הגיעו מאדם ימני, בעוד שבנו הוא שמאלי. הוא הוסיף: "אני מעריך שהיה צריך לפחות שני אנשים בשביל לעשות את המעשה הנורא הזה".

שכנים של בני הזוג התייחסו לפני כשנה לפרשה האיומה וטענו שהיא הפתיעה את כולם. "הם היו זוג מאוד נחמד", סיפר אחד השכנים. "הם היו מאוד רגועים ומאוד שקטים. אני פשוט לא מסוגל להבין איך הדבר הזה קרה מתחת לאף שלנו".