רשויות האכיפה במולדובה עצרו נער בן 18 בחשד שרצח אישה בת 74 וכלא את בעלה במרתף מאולתר בביתו. שוטרים תיעדו את רגעי החילוץ של הקורבן בן ה-62, שככל הנראה שהה מתחת לאדמה במשך 4 ימים. קצינים שהיו במקום מצאו את האיש לאחר ששמעו את הצעקות החלשות שלו שבקעו מתחת לאדמה, כך לפי דוח החקירה.

התקרית אירעה בעיר אוסטיה, ששוכנת בצפון-מערב מולדובה. החקירה המשטרתית נפתחה לאחר שתושבים מצאו את גופתה של בת ה-74. החשוד בן ה-18 נעצר זמן קצר לאחר מכן כשהוא שיכור כלוט ובמהלך חקירתו, מסר גרסאות סותרות. שוטרים נשלחו להוציא לפועל צו חיפוש בביתו ועד מהרה, שמעו את צעקותיו של בן ה-62. שמותיהם של כל המעורבים טרם הותרו לפרסום.

 

בסרטון החילוץ – שעלה לרשתות החברתיות וגרף עשרות אלפי צפיות – אפשר לראות שוטרים ממהרים לחפור באדמה הרכה כדי להגיע אל הקורבן. לבסוף הם מצליחים לחלץ את בן ה-62, שנמצא עם פצע בצווארו וסימני דימום על גופו. הקורבן סיפר מאוחר יותר לחוקרי המשטרה שהוא והנער התקוטטו בזמן שהם היו שיכורים, מה שהוביל לפציעתו. בן ה-18 אז כלא אותו במרתף וכיסה את הפתח באדמה.

הנער חשוד כעת ברצח ובניסיון רצח. נכון לעכשיו עדיין לא ברור אם הוא קודם רצח את בת ה-74 ואז כלא את בעלה, או להפך. אין כרגע חשד שבן ה-62 היה מעורב בדרך כלשהי ברצח של אשתו. למרות זאת, המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות התקרית.

תושבי האזור נותרו מזועזעים מהשתלשלות האירועים, רבים מהם התקשו להבין מה יכול היה להניע את הנער לרצוח את בת ה-74. "היא הייתה אישה הגונה מאוד", סיפר אחד משכניה לכלי התקשורת במולדובה. "מעולם לא היו לה בעיות עם אנשים אחרים". במידה והנער יורשע במעשים המיוחסים לו, בית המשפט צפוי לגזור עליו מאסר עולם.