משפחה בריטית נמצאת במירוץ נגד הזמן כדי למצוא את הרוצח של בתם, שככל הנראה עדיין מסתובב חופשי בדרום מזרח אסיה. רשויות האכיפה בתאילנד הודיעו לאחרונה להוריה של קריסטי ג'ונס כי נותר להם פחות משבוע למצוא את הרוצח המסתורי, אחרת יהיה עליהם לסגור את התיק בגלל חוק ההתיישנות במדינתם.

ג'ונס הייתה תיירת בת 23 שטיילה בתאילנד בקיץ של שנת 2000, כשנה אחרי שסיימה תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת ליברפול. זו הייתה הפעם השנייה שלה במזרח הרחוק במסגרת טיול שהיה אמור להוביל אותה לאוסטרליה, ניו זילנד ובסופו של דבר, גם דרום אמריקה. למרות זאת, המסע העולמי נגדע כבר בתחילתו, כאשר גופתה של ג'ונס נמצאה ללא רוח חיים בבית הארחה בעיר צ'יאנג מאי, צפון-מערב תאילנד.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי התיירת הבריטית נאנסה באכזריות, לפני שהתוקף המסתורי חנק אותה למוות. מספר חשודים נעצרו זמן קצר אחרי התקרית, אבל אף מעצר לא הגיע לכדי כתב אישום או הרשעה. מאז, חלפו כמעט 20 שנה והמקרה עדיין נותר בגדר תעלומה.

 

 

הוריה של קריסטי ביקרו פעמיים בתאילנד מאז התפוצצות הפרשה בתקווה לסייע לרשויות האכיפה למצוא קצה חוט. בפעם השנייה, הם אפילו הגיעו בליווי של בלשים בריטים, אבל גם הם לא הצליחו לקדם את חקירת הרצח של בתם.

דובר משטרת דייפד פוויס (Dyfed Powys), מרכז וויילס, התייחס לדיווחים על חוק ההתיישנות ואמר כי הם עושים כל שביכולתם לפתור את התעלומה. "קציני משטרה נשלחו לאחרונה לתאילנד, שם הם נפגשו עם בלשי מחלק הרצח המקומיים בשביל לבחון את הראיות מזירת הפשע בצ'יאנג מאי. כמו כן, הם שוחחו עם פתולוג וחוקר מז"פ בתקווה למצוא את הרוצח".

סו ג'ונס, אמה של קריסטי, אמרה שהיא מודה מאוד לכוחות המשטרה על נכונותם למצוא את הרוצח. למרות זאת, היא מודה שכבר איבדה תקווה. "אנחנו מודעים לכך שהסבירות שימצאו את הרוצח בשבוע הקרוב נמוכה מאוד. יש לי רגשות מעורבים לגבי ההתנהלות של החקירה. אני רק מקווה שעשינו את כל שביכולתנו עבור בתי ושאחרי 20 שנה של חקירות, היא תוכל סוף-סוף לנוח על משכבה בשלום". חקירת המשטרה צפויה להסתיים ב-10 באוגוסט.