חואן פדרו פרנקו חוזר לכותרות, והפעם לא בגלל המאבק שלו בהשמנת יתר. מי שתואר בעבר כגבר השמן בעולם עשה את הבלתי נתפס כשהצליח להתגבר על נגיף הקורונה – למרות סדרה של מחלות נלוות שהפחיתו באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות שלו.

בשנת 2017 נכנס פרנקו המקסיקני לספר השיאים של גינס אחרי שהגיע למשקל של 590 ק"ג בעודו בשנות ה-20 לחייו. מאז הוא עבר שלושה ניתוחים לקיצור קיבה ועקבותיהם השיל יותר מ-300 ק"ג בשלוש שנים. למרות הירידה הניכרת במשקלו, פרנקו המשיך לסבול מסכרת, יתר לחץ דם ומחלת ריאות חסימתית כרונית.

בשבועות האחרונים דווח כי פרנקו אושפז במדינת אגואסקליינטס, מרכז מקסיקו, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. "סבלתי מכאבי ראש וכאבי שרירים", הוא סיפר לכתבים מקומיים מבית החולים. "הרגשתי כאילו אני לא מצליח לנשום". הוא אושפז במחלקת קורונה, שם רופאים טענו כי סיכויי ההישרדות שלו נמוכים בגלל מצבו הרפואי.

View this post on Instagram

A post shared by ahtziricardenas (@ahtziricardenas) on

ד"ר חוזה אנטוניו קסטניידה, הרופא המטפל של פרנקו, התייחס למצבו בהודעה לתקשורת ואמר: "מטופלים עם סכרת, יתר לחץ דם ומחלות לב נמצאים בסיכון גבוה. הסיכויים שלהם להבריא נמוכים מאוד והם עשויים להתמודד עם סיבוכים מורכבים". למרות זאת, פרנקו הצליח להתאושש כנגד כל הסיכויים.

"הרופאים נתנו לי תרופות שנועדו להוריד את רמות הסוכר בדם ולהנמיך את לחץ הדם שלי", סיפר פרנקו. "רק ככה הצלחתי להתאושש מהנגיף". לאחרונה שוחרר המקסיקני הן ה-36 מבית החולים אחרי ששתי בדיקות קורונה חזרו שליליות. אף על פי כן, חזרתו הביתה הייתה עצובה מאוד מכיוון שאמו בת ה-66 מתה מהנגיף הקטלני.