פיבי אליס, בת 22 מאנגליה, גדלה במחשבה שהיא "פריקית" משום שבגיל ההתבגרות החלה לפתח פתאום שדיים קטנים נוספים על אלה הרגילים.

אליס הבחינה בגיל 12 שמשהו משונה קורה לגוף שלה. ליד בית השחי השמאלי שלה החלו להתפתח רקמות שהגיעו לגודל של כדור טניס. עד גיל 15 הרקמות האלה צמחו גם ליד בית השחי הימני שלה. בהתחלה חשבה שמדובר בגידולים סרטניים, אבל רופאת הנשים שלה הרגיעה ואמרה שאין לה ממה לדאוג.

הזמן עבר והמצב החמיר. אליס הסתירה את ה"שדיים" הנוספים שלה תחת חולצות ארוכות - גם בתקופה של 3 שנים בהן גרה בספרד תחת טמפרטורות חמות בהרבה מאנגליה. במקביל, היא המשיכה ללכת לרופאים ולהתחנן לעבור ניתוח להסרת שדיים - דבר שלא אושר על חשבון קופת החולים.

"היו לי נטיות התאבדותיות כי הרגשתי כמו מפלצת", סיפרה, "לא ידעתי איך להסתכל על עצמי עם חיבה כי היו לי את העיוותים האלה. הייתי נבוכה מאוד ולא הצלחתי להיות במצב אינטימי עם בני זוג. מעולם לא הרגשתי סקסית, מעולם לא הרגשתי רצויה. הרגשתי מוזרה ומגעילה וחולצות אובר סייז היו חברותיי הטובות ביותר".

פיבי אליס
הרקמות העודפות יצרו מראה של שד נוסף | צילום: טוויטר\@DailyMirror

בנוסף לבעיה האסתטית, אליס אמרה כי הרקמות הללו כאבו לה במיוחד בזמן מחזור, מה שאילץ אותה להשתמש במשככי כאבים חזקים. למרות ששוב התלוננה בפני הרופאה שלה, מקופת החולים נמסר שמדובר בבעיה אסתטית ולכן אם ברצונה לבצע ניתוח הוא חייב להיות במימונה המלא.

אליס חששה שהיא תצטרך לעבוד במשך עשור כדי לנסות להשיג מספיק כסף למימון הניתוח, אך מפגש עם רופא חדש, ד"ר אמאר קאהן, שבועות ספורים לאחר יום הולדת ה-21, שינה את חייה. "כשהוא ראה אותם (השדיים) הוא נחרד עבורי ואמר שזה ודאי השפיע רבות על חיי", אמרה אליס. "חשבתי לעצמי שסוף סוף מישהו מעריך את כמה שזה השפיע עלי".

לאחר שאספה סכום של 5,500 פאונד בעזרת משפחתה, היא סוף סוף עברה את הניתוח שחלמה עליו להסרת הרקמות. רק לאחר מכן, למדה שהיא סובלת מ-accessory axillary breast tissue, המשפיע על בין 2%-6% מהנשים בעולם.

כעת, לאחר שעברה את הניתוח ששינה את חייה, היא אומרת שהיום היא סוף סוף שלמה עם עצמה ולמדה להתייחס לעצמה ולגוף שלה באהבה וגם לאמץ את מצבה הרפואי, להכיר בו ולא להתבייש ממה שסבלה.