זוועה בפרו: רשויות האכיפה המקומיות עצרו אישה בשנות ה-20 המוקדמות לחייה ואת המאהב שלה, בחשד שרצחו וביתרו את בנה בן ה-3. הפרשה המזוויעה נחשפה בשבוע שעבר, אחרי ששרידי גופתו המבותרת של הקורבן נמצאו על ידי עוברי אורח. החשודים, אלה סלבטיירה (21) ופאקו מונטס אורבנו (55), נעצרו זמן קצר לאחר מכן.

גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו שאורבנו נעצר בסמוך למקום הימצאות הגופה והודה בזמן החקירה שחזר לזירה בשביל להחביא את השרידים שנותרו. מאוחר יותר, זוגתו הצעירה נעצרה במלונית בעיר לימה והודתה גם היא במעשיה.

 

סלבטיירה (צילום: noticiasultimahora, פייסבוק)
"הוא היה המכשול שלנו". בתמונה: תיעוד מפעולות חילוץ הגופה | צילום: noticiasultimahora, פייסבוק

השניים תיארו לחוקרים כיצד תכננו לעזוב את חואנקבליקה, עיר מגוריהם השוכנת בדרום המדינה, ולעבור לגור בג'ונגלים כדי להתחיל את חייהם מחדש. למרות זאת, אורבנו התעקש שהמעבר לא יתאפשר אם יאלצו לטפל בילד בן 3 ועל כן, הם יאלצו לצאת בלעדיו.

סלבטיירה הודתה בחקירה שהיא ואורבנו ניסו למכור את הילד בשוק השחור, אבל לא הצליחו. בשלב הזה, אורבנו שכנע אותה להרוג את הפעוט והאם נענתה. "לא יכולנו להביא אותו יחד איתנו", סיפרה סלבטיירה לחוקרים. "חנקתי אותו עם שמיכה ואז ביתרתי את הגופה שלו עם סכין".

אורבנו ציין בחקירה שחזר לזירה כדי להשמיד כל זכר לפשע, אבל זה היה מאוחר מדי ושוטרים כבר היו במקום. "רצינו להתחיל חיים חדשים", הוסיף בן ה-55. "הוא היה המכשול שלנו". מאוחר יותר, פורסם כי אורבנו הורשע בעבר בעברות מין ואפילו ריצה עונש מאסר על מעשיו.

השניים עצורים כעת בחשד לרצח, בזמן שבלשים ממשיכים לחקור את נסיבות התקרית. טרם נקבע מועד השימוע הבא שלהם. על פי ההערכות, יוטל עליהם עונש שנע בין 35 שנות מאסר למאסר עולם במידה ויורשעו במעשיהם.