אישה צעירה מארה"ב חשפה לאחרונה את המהפך הגופני המדהים שלה – במסגרתו השילה יותר מ-100 ק"ג. קיילה הרלי, בת 28 מפלורידה, סיפרה כי בשיאה הגיעה למשקל של יותר מ-160 ק"ג, אחרי שטראומה נפשית גרמה לה לפתח הפרעת אכילה אובססיבית.

"כשהייתי בת 23 הייתי בהיריון עם תאומים ולצערי, איבדתי אותם", סיפרה הרלי. "הייתי כל כך מדוכאת בעקבות האובדן שפשוט ויתרתי על החיים שלי. כל מה שעשיתי היה לאכול בשביל להדחיק את הטראומה. הייתי אוכלת באותם ימים הכל, מזון קפוא, אוכל מטוגן, משקאות קלים, ממתקים, ג'אנק פוד. אם זה היה מלא במלח וסוכר, הייתי אוכלת את זה".

התפנית בחייה של הרלי הגיעה במהלך ביקור בפארק שעשועים בפלורידה, שם היא ניסתה לעלות על רכבת ההרים ולא הצליחה כי היא הייתה גדולה מדי. באותו רגע, היא הבינה שעליה לעשות שינוי מהותי בחייה.

הצעד הראשון היה לערוך ניתוח לקיצור קיבה. לטענתה, רבים חושבים שהפרוצדורה גורמת למטופלים להשיל משקל במהירות ובמינימום מאמץ, אבל זה לא נכון. "בחודש הראשון אחרי הניתוח עליתי 15 ק"ג כי פשוט המשכתי בחיי כרגיל", סיפרה. "הניתוח הזה הוא לא קסם. חייבים לעבוד בשביל לראות תוצאות" – ואכן, זה מה שהיא עשתה.

הרלי החלה ללכת לחדר הכושר 6 ימים בשבוע, שם היא ערכה אימוני כוח וסיבולת במשך 3 שעות. מעבר לזה, היא ערכה שינוי מהותי בתפריט היומי שלה והפסיקה לאכול מזונות עתירים בסוכר ומלח. "בעבר, המנה האהובה עליי הייתה צ'יפס טבול במילקשייק וניל", אמרה. "היום אני אוכלת בעיקר דגים, ירקות ועוף. אני כבר לא נוגעת בחזיר ואני כמעט ולא אוכלת בקר. גם הפסקתי לשתות אלכוהול".

הרלי הצליחה בסופו של דבר להשיל 106 ק"ג מאז תחילת המסע שלה, לא כולל הניתוח להסרת העור העודף (שמשקלו הגיע לכדי יותר מ-2 ק"ג). כיום, היא מרגישה כמו אדם חדש לגמרי. "פעם הייתי מתביישת להסתכל על עצמי בראי ונמנעתי מלהצטלם", סיפרה. "היום אני הרבה יותר בטוחה בעצמי ואפילו אוהבת לקנות בגדים. עדיין יש לי סימני מתיחה, אבל הם מסמלים עבורי את הדרך הארוכה שעברתי".