פרשת היעלמותה של אם ל-3 מקליפורניה קיבלה תפנית בלתי צפויה, אחרי שבני משפחתה חשפו את האזהרה המצמררת שזו אמרה להם. מאיה מילטה מוגדרת כנעדרת מאז תחילת ינואר, אחרי שיצאה לטיול קמפינג משפחתי. לאחרונה, התברר שכמה ימים לפני שנעלמה היא הזהירה את בני משפחתה שמשהו רע עלול לקרות לה – ואפילו הפנתה אצבע מאשימה כלפי בעלה.

על פי עדותו של בן משפחה, מאיה אמרה למקורביה במהלך טיול הקמפינג: "אם יקרה לי משהו, זה יהיה לארי". הסברה הרווחת כרגע היא שהנעדרת התכוונה לבעלה, לארי מילטה, עמו היא פתחה כבר בהליך גירושין.

מאיה נעלמה ב-7 בינואר, ימים אחרי אותו טיול, אחרי שקבעה פגישה עם עורך דין לענייני גירושים. משטרת צ'ולה ויסטה שבקליפורניה חוקרת את נסיבת היעלמותה, אך עד כה לא מצאה שום חשוד או היבט פלילי. "בהחלט יש אנשים שהם עדים מכריעים בנוגע לנסיבות להיעלמותה", מסר דובר המשטרה אריק תונברג. "אנחנו נמצאים בתקשורת תכופה עם השותפים שלנו לגבי המקרה הזה, ופועלים לחפש ראיות ולנתח אותן".

בעלה של מאיה, לארי, טען בפני המשטרה שמאיה עזבה את צ'ולה ויסטה כי רצתה זמן קצת לבדה. מאז הפסיק לשתף פעולה עם המשטרה, כך לפי גורמים רשמיים.

 

גיסה של מאיה, ריצ'רד דרואייה, שהיה גם הוא בטיול הקמפינג, סיפר לכתבי פוקס ניוז כי לארי האשים את מאיה בכל הצרות בזוגיות שלהם. "דיברתי איתו בסוף הקיץ שעבר, והוא פשוט נשמע נואש", הוסיף דרואייה. "הוא אמר לי, 'אתה חייב להקשיב לי. זו אשמתה, אשמתה'. הוא ניסה לערב אותנו, ניסה לגרום לנו להיות בצד שלו, אבל הרגשנו שהוא מספר לנו הרבה שקרים".

בינתיים, עמוד פייסבוק שנפתח בשם "למצוא את מאיה מילטה", ואחריו עוקבים כ-10,000 איש, מבקש מהציבור להתפלל לשלומה עד שתחזור הביתה לשלושת ילדיה.