צוות הפקת הריאליטי הבריטי ״I'm a celebrity, get me out of here״, התכונן לעונה חדשה מלאה בדרמות - אבל לא מהסוג שבאמת קורה עכשיו.

העונה הבאה של התוכנית מצטלמת בימים אלה בטירת ג׳ירץ (Gwrych Castle) באברג׳יל שבצפון ווילס, אבל אנשי הצוות ששוהים במקום מדווחים על שורה של תקריות מוזרות, שגורמות להם לדרוש לנוע באחוזה רק בקבוצות גדולות לאחר שהזרקורים כבים.

מתברר כי אנשי צוות רבים דיווחו במהלך העבודה על סט הצילומים של העונה החדשה על ״דמויות מוזרות בצללים״, ״צלילים מחרידים״, פרצופים שמופיעים יש מאין בחלונות ועוד שלל מחזות מצמררים. למעשה, המצב כל כך חמור שלא מעט אנשי צוות מאיימים שלא יוכלו להמשיך לעבוד כך.

״אנשים חשבו שהם ראו דמות באחד החלונות לפני כמה לילות״, אמר מקור בהפקה, ״והם פשוט מתרחקים מהאיזור הזה מאז״. מקור אחר טען – ״המקום הזה פשוט מפחיד לחלוטין בלילה. חלק מאנשי הצוות מוכי אימה ולא רוצים ללכת לשם. יש הרבה אורות בסט במהלך ההפקה, אבל יש גם הרבה אזורים חשוכים מאחורי הקלעים, ויש רעשים שהם לגמרי מפחידים. אפילו אנשים שלא מאמינים בדברים כאלה נמנעים מלהיות באזורים הללו, שצריך לגשת אליהם כדי לאחסן ציוד ולהעמיד את המצלמות. אם אנשים ימשיכו לפחד, הבוסים יצטרכו לעשות משהו כדי לטפל בזה״.

לפי הסיפורים, טירת גירץ׳, שנבנתה במאה ה-19 ללא חיבור לחשמל או מים, היא מקום שבו שורצות רוחות רפאים של דייריה הקודמים. אחת מהם היא וויניפרד במפורד הסקת׳, הרוזנת של דאנדולנד, שחיה שם יחד עם אביה בשנת 1894. היא מתה בשנת 1924 מהתקף לב בהיותה בת 64 בלבד, ובעלה, אציל סקוטי בשם דאגלס קוקרן, ככל הנראה עשה כל שביכולותו כדי למחות את זכרה. כתוצאה מכך, אומרים המקומיים, היא משוטטת במסדרונות גירץ׳ במרמור ורודפת את כל מי שמבקר בה.

בשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, סיפור נוסף על הטירה הפך למפורסם כאשר המתאגרף הבריטי רנדולף טורפין השתמש באחוזה בתור מחנה אימונים. באחד הימים, הוא הבחין לפתע באישה בוכה. הוא קרא לה, היא בהתה בו ואז נעלמה כלא הייתה. ״הרוזנת נראתה במשך לא מעט שנים״, אמר יו״ר הוועד לשימור האחוזה, ״זה מקום עם אווירה, במיוחד בלילה. הוא מעורר את החושים. אם אתם בעלי דמיון, תוכלי להיכנס לתוך העבר״.

צילומי התוכנית ממשיכים בינתיים, אך לא ברור אם כל אנשי הצוות ימשיכו להישאר במקום - או שחלקם יעדיפו את השיה השקטנה על פני השכר.