אריה שנמלט מקרקס סמוך לרומא שבאיטליה, נתפס לאחר שאותר מסתובב ברחובות שכונת מגורים. לרשויות, שנאלצו להרגיע את האריה עם מתן תרופות הרגעה, פעמיים, לקח שבע שעות ללכוד את הטורף, זכר בשם קימבה שחמק ביום שבת מקרקס רוני רולר בעיירת החוף לאדיספולי (Ladispoli) הסמוכה.

קימבה נמלט תחילה מהניסיון ללכוד אותו לאחר שנורה לעברו חץ המכיל סם הרגעה, שלא הצליח להרדימו, בסביבות השעה 15:00 באותו יום, כך דיווחו כלי תקשורת מקומיים. וטרינרים ושוטרים המשיכו לעקוב אחריו בעת שהסתובב בין בתים, אך במשך כל אחר הצהריים לא קיבלו עוד הזדמנות לירות לעברו ולהרדימו.

קטעים ששותפו ברשתות החברתיות מראים את קימבה צועד בכביש, על רקע קול מזועזע של אישה, שנשמעת אומרת: "אלוהים אדירים. מאמה מיה". בשעה 20:30 נעלם קימבה לתוך קני סוף לאורך גדת הנהר שעובר דרך עיירת החוף. הוא אותר לאחר שמסוק משטרתי עם טכנולוגיית אינפרה-אדום זיהה את חתימת החום של גופו.

רפאל ביסנה, שנשלח לירות על האריה, תיאר את הרגע המפחיד שבו היה עליו להתקרב לטורף. "הוא היה במרחק 80 מטרים. התקרבתי ל-35 ויריתי", אמר לעיתון האיטלקי "לה רפובליקה".

"כשהאריה ראה אותי הוא שאג וניסה לברוח. תוך כדי תנועה פגעתי בו, בגב. הועלתה האפשרות של לירות על מנת להרוג, אבל סיכנו הכל כדי למנוע את זה מלקרות", הוסיף רפאל, שציין כי לרובים שלהם יש "טווח מקסימלי של 30 מטר. יריתי ל-35 מטר, מעבר לפוטנציאל של הכלי. זו הייתה ירייה של פעם בחיים", הוסיף. "לאחר הירייה, האריה נפל חזרה למי התעלה, אך זוהה תוך זמן קצר הודות ל-GPS שהותקן על החץ".

שעות לאחר פרסום הצהרה שהזהירה אנשים לא לצאת מבתיהם באזור, הודיע ראש עיריית לאדיספולי, אלסנדרו גראנדו, כי השטח מאובטח. "האריה הורדם ונלכד. כעת הוא יילקח על ידי צוות הקרקס", נמסר בהצהרה, שבה הודה ראש העיר לשוטרים ולשירותי הכיבוי.

גראנדו, שעל פי דיווחים קיבל תלונות על כך שהקרקס מורשה להופיע בעיר, ציין גם כי "אני מקווה שהפרק הזה יצליח להעלות קצת מצפון, שנוכל סוף סוף לשים קץ לניצול בעלי חיים בקרקסים". אלא שהרשויות, או מנהלי הקרקס, לא התייחסו לאופן שבו נמלט האריה מהמתחם שבו שהה. בפוסט בפייסבוק הודתה החברה שבבעלותה הקרקס קודם כל לראש העיר, "ולכל רשויות אכיפת החוק, שעשו הכל כדי להחזיר את קימבה הביתה בשלום".