זוועה בארגנטינה, שם עובד עירייה מצא תינוק בן יומו שננטש באמצע הלילה למות בפח אשפה. העובד, שזוהה בשם מקסימיליאנו, סיפר שהכל קרה בשעות הבוקר המוקדמות, בזמן שאסף פחים באחת השכונות בעיר לנוס, שבפרובינציית בואנוס איירס. לפתע, הוא שמע רחשים חשודים באחד המיכלים.

"באותו רגע הנחתי את הפח על הרצפה ופתחתי אותו, רק כדי למצוא שקית אשפה שזזה מעצמה", סיפר עובד העירייה. "פתחתי את השקית והתינוק ישר התחיל לצרוח ולבכות". מקסימיליאנו סיפר שהקטן היה ערום לחלוטין ורעד מקור. עד מהרה, הוא לקח אותו אל לאוטרו גמבואה, חברתו שמתגוררת באזור. יחד השניים חיממו את התינוק לפני שהוא פונה לביה"ח "אוויטה".

 

תומאס לנוס (צילום: CANAL4EZEIZABUE, twitter)
התינוק עבר טקס הטבלה מסורתי, שם ניתן לו השם תומאס | צילום: CANAL4EZEIZABUE, twitter
תומאס לנוס (צילום: PazMorelQuirno, twitter)
זירת האירוע בעיר לנוס | צילום: PazMorelQuirno, twitter

התינוק אובחן מאוחר יותר כסובל מהיפותרמיה. למרות זאת, רופאים הצליחו לייצב את מצבו תוך זמן קצר ומאז, הוא הועבר למוסד של רשויות הרווחה. מאוחר יותר, תמונות מהתקרית עלו לרשתות החברתיות ושם ניתן לראות כי התינוק צעיר כל כך, שחבל הטבור שלו עדיין היה מחובר לגופו.

התינוק מאז עבר טקס הטבלה נוצרי מסורתי, שם נתנו לו את השם תומאס. גמבואה התייחסה לפרשה ואמרה שהיא הגישה בקשה לטפל בתינוק בזמן הקרוב. בינתיים, המשטרה המקומית חוקרת את נסיבות המקרה.

גסטון פרננדז, התובע הכללי בעיר לנוס, סיפר שבלשים פועלים בשיתוף פעולה עם רשויות הרווחה במטרה לרדת לעומק הפרשה. נכון לעכשיו, לא דווח על התקדמות כלשהי בחקירה או קצה חוט כשלהו שעשוי לסייע למצוא את אמו של תומאס.