זה קרה לפני כשנה ושלושה חודשים במרכז תיירות באילת. גורת חתולים בת שבעה חודשים הגיעה לאחת הפיצריות במקום והחלה לאכול שאריות של משולש פיצה שאחד הלקוחות השאיר במקום.

בשלב מסוים הגיע לפיצרייה ע', תושב העיר כבן 47, שקנה שני משולשי פיצה. הוא התיישב במקום, אבל הפריע לו שהחתולה מביטה בו בעת שהוא אוכל. ע' ניסה כמה פעמים לגרש אותה מהמקום אך ללא הצלחה.

בסופו של דבר, החתולה המפוחדת זזה ממקומה אבל ע' לא הסתפק בכך. היא חזרה להביט בו אוכל פיצה. הוא ניסה לבעוט בה כמה פעמים אבל פספס. הוא ניסה לפתות אותה לגשת אליו עם משולש פיצה אבל החתולה לא התפתתה. בפעם השלישית, ע' ניצל א העובדה שהחתולה לא הבחינה בו ובעט בעוצמה רבה.

החתולה האומללה עפה למרחק של כמה מטרים ונחבטה בקיר ובכיסא. כשהיא מייללת מכאבים ומתקשה לזוז היא פרפרה בין חיים למוות.

"הוא ישב לאכול בשלווה את הפיצה שלו כאילו לא קרה כלום", סיפר עד ראייה למקרה, "לאחר שסיים לאכול, הוא הלך". עדי ראייה ובעלי המקום התקשרו למשטרה לעדכן אותם באירוע. החתולה נלקחה לטיפול של וטרינר, שם התברר שהיא סבלה מחבלות פנימיות וזעזוע מוח. היא אושפזה במשך כמה ימים עד שחלה הטבה במצבה.

למחרת המקרה, שוטרי מרחב אילת עצרו את ע'. בעת מעצרו אמר החשוד לשוטר: "בסך הכול התעללתי בחתולה. גם החתולה התעללה בי. עשיתי את זה בעבר".

בחקירתו במשטרה טען ע' כי החתולה כל הזמן הביטה בו והפריעה לו לאכול, מה שפגם לו בהנאה של האכילה. ע' נעצר והוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום באילת בגין עבירה של התעללות בבעל חיים. הוא היה עצור במשך 35 ימים ולאחר מכן שוחרר למעצר בית.

התובע דרש להטיל על ע' עונש של ארבעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות לאור חומרת מעשיו והעובדה שהוא המשיך לאכול בנחת בשעה שהחתולה מפרפרת מול עיניו בין חיים למוות. יחד עם זאת, הוא התחשב בכך שע' ללא עבר פלילי ולא דרש לגזור עליו מאסר בפועל.

פרקליטתו של ע' ביקשה מבית המשפט להתחשב במצבו הנפשי ובעובדה שאושפז כמה פעמים בבתי חולים פסיכיאטריים למרות שנמצא כשיר לעמוד לדין. לדבריה, הוא בעל תואר באוניברסיטה אבל חייו עברו בשנים האחרונות טלטלות נפשיות קשות, מה שגרם לו בין השאר לעשות את המעשה. היא ביקשה לגזור עליו עונש מקל שבין מאסר על תנאי ועד שלושה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.

ע' הביע חרטה בבית המשפט וטען כי מאז המקרה היו אנשים שזיהו אותו. "אני מצטער על המקרה. אני מתחייב שזה לא יקרה שוב. נענשתי בזה שהייתי עצור 35 יום", אמר במהלך המשפט.

השופט מרדכי לוי התחשב במצבו הנפשי של ע', בכך שהוא ללא עבר פלילי ושלקח אחריו על מעשיו וגזר עליו 35 ימי מאסר בפועל שאותם ריצה, שישה חודשי מאסר על תנאי ותשלום של 2,000 ש"ח לקופת המדינה.

מנכ"לית עמותת "נח" למען בעלי חיים בישראל, אלה אבין, מסרה כי מדובר בעונש קל וכי הם פתחו בעצומה בדרישה להגיש ערעור על העונש ולגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל כפי שמתחייב מהחוק.

"עונשים כאלה קלים רק מעודדים אנשים להתעלל עוד יותר בבעלי חיים כי הם אינם חוששים מכך שיישבו בכלא וייענשו בחומרה", אמרה אבין.