ארה"ב: נערה מפנסילבניה נידונה לרצות עשרות שנות מאסר לאחר שהודתה במעורבותה ברצח האכזרי של סבה. גבריאלה לונג בת ה-18 היא אחת מבין שלושה נאשמים שהורשעו לאחרונה באקט המזוויע, אחרי שהסכימו להודות באשמה במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות המקומית.

הרצח התרחש לפני כשנה לאחר שלונג, אז בת 17, התקשרה לסבה, ג'וסף מונקה בן ה-71, והעמידה פנים שהיא בצרות. כאשר הוא הגיע אליה, לונג וחבריה - כריסטופר קורטז, דווין קאנינגהאם ומרסדס הול - היכו אותו בברוטליות ודקרו אותו למוות. מאוחר יותר, הם פרצו לביתו, גנבו משם 30 אלף דולר במזומן ונמלטו עם מכוניתו של הקורבן.

 

 

לונג היא הנאשמת השלישית מבין החבורה שהחליטה להודות במעשיה, אחרי קורטז והול. במסגרת עסקת הטיעון, שלושתם הורשעו בסעיף של רצח מדרגה שלישית וקנוניית רצח, בזמן שסעיפי אישום אחרים (כגון גניבה ושיבוש הליכי חקירה) נמחקו מכתב האישום. ההליכים המשפטיים נגד קאנינגהאם עדיין לא החלו ועל כן, עדיין לא הוצעה לו עסקת טיעון. נכון לעכשיו, הוא מואשם ברצח, גניבה ושוד.

לונג, קורטז והול נידונו כולם לרצות עונש מאסר שנע בין 35 שנה ל-80 שנה בבית הסוהר. זמן קצר אחרי גזר הדין, ג'ארט פרנטינו, סנגורה של לונג, טען שמרשתו כנראה תרצה לפחות 40 שנות מאסר לפי שתשוחרר. אין ביכולתו להגיב על הפרשה מעבר לכך כיוון שקאנינגהאם עדיין לא נשפט על מעשיו.