הפעם האחרונה שבה נראה לארס יואכים מיטנק הייתה כשהוא רץ בהיסטריה בשדה התעופה של ורנה, בולגריה, וצרח באימה: "אני לא רוצה למות". בן ה-28 מגרמניה הגיע לאזור כחלק מנופש ותנועותיו האחרונות והמצמררות תועדו במצלמות האבטחה במקום. לאחר מכן, לארס נראה יוצא מנמל התעופה, קופץ מעל גדר בגובה של שני מטרים, ונעלם בתוך היער הסמוך לכביש המהיר.

נסיבות היעלמותו של לארס הובילו אותו לתואר המפוקפק: "הנעדר המפורסם ביותר ביוטיוב". המקרה המפחיד שלו העלה מספר תיאוריות קונספירציה, ולא מעט גולשים שניסו למצוא הסבר להיעלמותו המטרידה. עם זאת, אף אחד לא הצליח לקבוע בוודאות מה עלה בגורלו של לארס.

סיפורו של התייר הגרמני התרחש בשנת 2014, אז הוא יצא לחופשה בבולגריה עם חמישה חברים. יום לפני שהקבוצה הייתה אמורה לטוס חזרה הביתה, הוא הסתכסך עם כמה נופשים גרמנים אחרים בזמן שבילה בפאב מקומי. לאחר מכן, הוא השאיר את חבריו בבר, יצא החוצה ונעלם אל תוך הלילה.

חבריו של לארס העידו שהוא לא חזר למלון עד למחרת בבוקר, אז הוא טען כי נקלע לתגרה עם ארבעה גברים – תגרה שהובילה לפציעה בלסת שלו, חתך באוזנו וקרע בעור התוף שלו. בן ה-28 פנה לסיוע רפואי בעקבות התקרית וקיבל אנטיביוטיקה. כמו כן, הרופא ייעץ לו לא לטוס באותו היום עם חבריו עקב הפגיעה באוזן. אף שחבריו התעקשו ורצו להישאר איתו, לארס הרגיע אותם ואמר שהוא בסדר גמור, שהוא יכול להישאר לבד עוד כמה ימים. מאוחר יותר, הוא נראה נכנס למלון קרוב לשדה התעופה. רק אז התחילה ההתנהגות שלו להיות משונה ומפחידה.

אימו של לארס, סנדרה, העידה שהוא התקשר אליה באותו יום ולחש לה שיש אנשים שרוצים להרוג אותו. "הוא אמר שעוקבים אחריו וביקש שאני אבטל את כרטיסי האשראי שלו", סיפרה אימו לכלי התקשורת בגרמניה. "חשבתי לעצמי 'אלוהים, הבן שלי בסכנה'. יכולתי ממש לשמוע את הלב שלו דופק מרוב פחד. הוא אמר שיש אנשים שמנסים לשדוד אותו או להרוג אותו".

לארס אף תועד במצלמות האבטחה של המלון בשעת לילה מאוחרת כשהוא צועד במעגלים במסדרון, מסתתר במעלית ומביט מבעד לחלונות. בשלב מסוים, הוא עזב את המלון – לא ברור לאן – וחזר לאחר שעה. למחרת הוא התקשר שוב לאימו ואמר לה ש"האנשים שמחפשים אותו קרובים אליו". לארס אז יצא לשדה התעופה כדי לפגוש רופא שיבדוק את פציעותיו, וזה אמר לו שהוא כשיר לטוס.

בתגובה לאבחנה של הרופא, לארס החל לרוץ ולצעוק כי הוא "לא רוצה למות " והוסיף שהוא "חייב לברוח". לאחר מכן, הוא הפיל על הרצפה תיק שבו היה הדרכון, הטלפון והארנק שלו, ורץ במהירות מחוץ משדה התעופה. מאז הוא לא נראה בחיים.

הסתבך עם עבריינים, ברח ליערות או איבד את זיכרונו?

עד היום איש לא יודע מה בדיוק קרה שם: האם זו הייתה תגובה לתרופות שקיבל? האם הוא היה תחת השפעת סמים או אלכוהול? האם הוא סבל מפגיעת ראש? כל אלו שאלות שעד היום אין להן תשובות – ובהיעדר תשובות, הקונספירציות השתוללו.

אחת הסברות הרווחות באשר לפרשה היא שלארס הסתבך עם עבריינים מקומיים. בולגריה היא מדינה עם פשע מאורגן וגם סחר בבני אדם, מה שגרם לחלק מהגולשים להאמין כי אכן מישהו ניסה לרצוח אותו. המשטרה פתחה בחקירה לאחר המקרה, אך לא מצאה שום קשר בינו לבין משפחות פשע באזור ורנה.

סברה אחרת גורסת שלארס ברח כדי לחיות לבדו ביערות. לארס היה ידוע באהבתו לחיק הטבע ויצא לא מעט פעמים למסעות ציד ודיג. עם זאת, מומחים גורסים כי הוא לא היה מצליח לשרוד הרבה זמן ביערות המקומיים. משפחתו אף שכרה חוקר פרטי בניסיון למצוא תשובות – אך זה לא הצליח למצוא קצה חוט והחיפוש אחריו בעיקרון עוד נמשך.

סברה נוספת היא שלארס נפגע בראשו בתגרה ולקה בשיכחון. סנדרה סיפרה שהיא מאמינה שבנה עדיין בחיים ואולי איבד את הזיכרון שלו. בשנת 2016, נרשמה פריצת דרך פוטנציאלית בפרשה כאשר משטרת ברזיל העלתה תמונה של גבר מזוקן הולך יחף לאורך הכביש המהיר. התמונה התאימה לתיאורו של לארס בהתחלה, אך מאוחר יותר הוא זוהה כאזרח קנדי נעדר. שלוש שנים מאוחר יותר, נהג משאית גרמני העיד שהוא נתן טרמפ לבחור שנסע מדרדזן לברנדנברג. לדבריו, היה דמיון בין הטרמפיסט האלמוני לתמונות של לארס שפורסמו, אך גם החקירה הזו לא העלתה דבר.

לארס אמור להיות כיום בן 38, ולמרות השנים שעברו אימו אומרת שהיא לא תוותר עד שתמצא את בנה. היא הקימה דף פייסבוק בשם "מצא את לארס", ואף מדפיסה עוד היום פליירים הקוראים לעזור למצוא אותו: "יש סיכוי טוב שהוא יחזור. הוא רק צריך את העזרה שלי". רשויות החוק ממשיכות לחקור את נסיבות האירוע.