רוסיה: רשויות האכיפה במערב המדינה חשפו ביממה האחרונה בית אימה מזוויע, בו אם כלאה את בתה יחד עם חתולים וחולדות במשך עשרות שנים. גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים כי הקורבן נמצאה כשהיא לוקה בתת משקל וסובלת מבעיות רפואיות שנגרמו כתוצאה מהיגיינה ירודה.

בית האימה התגלה בכפר ארפינסקי, מחוז ניזני נובוגרוד, שם טטיאנה בושואבה נעלה את בתה יחד איתה במשך 26 שנים. הפרשה התפוצצה אחרי שטטיאנה נאלצה להתפנות למיון ובתה, נדזדה, הלכה לראש הכפר להתלונן על מצבה.

 

ארפינסקי
מלמעלה: נדזדה בושואבה ואמה טטיאנה | צילום: Кстати Новости Нижнего Новгорода, Youtube

עדי ראייה סיפרו כי קורבן התקרית הגיעה אל לשכת ראש הכפר וביקשה מהנוכחים להאכיל אותה. מקומיים מיהרו להגיש לה כריכים, בזמן שנדזדה ביקשה מראש הכפר למצוא לה מקום עבודה. קציני משטרה הוזעקו למקום מיד והחלו לחקור את הפרשה.

ממצאי החקירה הראשוניים חושפים כי טטיאנה כלאה את בתה יחד איתה מאז שהייתה בת 16. במרוצת השנים, האם סירבה להיעזר בשירותי הרווחה המקומיים והתנאים בבית הלכו והתדרדרו. נדזדה טענה במהלך חקירתה כי חלף יותר מעשור מאז הפעם האחרונה שהתקלחה, שכן לא היו מים זורמים בבית מאז שנת 2006, וגם לא חשמל.

חוקרים הוסיפו גם כי בית האימה שרץ בחולדות, חתולים והפגרים שלהם. "החיים שלי גרועים יותר מאלו של החתולים", סיפרה הקורבן בזמן החקירה. "לחתולים לפחות יש את החופש ללכת לאן שהם רוצים. אני מרגישה כאילו אני לא קיימת – אני מתה מהלכת".

טרם נחשף מהי הסיבה שבגללה טטיאנה פונתה לביה"ח. נכון לעכשיו, נדזדה הגישה בקשה לניפוק דרכון והחלה לחפש עבודה באזור. למרות זאת, היא עדיין חוששת לחולל שינויים משמעותיים מדי בחייה כי היא עוד מפחדת מהעולם שמחוץ לבית אמה.