"לבשתי באותו יום שמלה ורודה. אמי עמדה לצידי וקרנה מרוב אושר. עמדתי שם והסתכלתי על הגבר הזה, פיטר, מחליק את הטבעת על האצבע שלי במה שהוגדר בתור טקס הנישואים שלנו. הוא היה אז בן 67 – ואני רק בת 3": סרנה קלי, בת 38 ומתגוררת בטקסס, חשפה לאחרונה באומץ רב את סיפור חייה המטלטל כחלק מכת "ילדי האלוהים".

הוריה, שרה ואלפרד (כיום בני 71 ו-69), הצטרפו לכת בתחילת שנות ה-70 וחיו באחת הקומונות שלה בארה"ב. מה שהתחילה בהתארגנות של אנשים, בה שוחחו בעיקר על ערכים נוצרים, אהבה ושלום, הפכה עד מהרה לכת קיצונית – עם מנהיג נצלן שמרבה לנבא את סוף העולם ולאיים שרק העוקבים האדוקים ביותר יינצלו מהאפוקליפסה.

View this post on Instagram

A post shared by Spooky Sh*t (@spookyshit_pod)

"עוד לפני שנולדתי לפיטר היו תוכניות עבורי", סיפרה סרנה. "הוא בחר את השם שלי וכתב עליי בכל מיני עלונים של הכת שהופצו בקומונות ברחבי העולם. כשנולדתי, אני, הוריי ואחותי גרנו בפיליפינים. מאמינים שלו חיו בעוני נוראי והיו מרעיבים את עצמם. בינתיים, הוא חי בעושר באחוזות יוקרה".

"איני מתביישת יותר"

סרנה מעידה היום שהתקיפות המיניות וההתעללות בכת היו נפוצות עוד בתקופה שהייתה ילדה קטנה. "כשהייתי פעוטה, ברג היה מתעקש שאני אקרא לו סבא", סיפרה. "אני זוכרת שכשלמדתי לשחות בגיל שנתיים, זה היה בבריכה שלו בזמן שהייתה אורגיה כמה מטרים משפת המים".

היא ממשיכה: "ילדים וגברים היו מכים אותי ומטרידים אותי מינית כל הזמן. זה היה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. בשנת 1986, אמי הובילה אותי לביתו שם 'התחתנתי' איתו. הורי התרגשו מאוד, אבל אני פשוט חשבתי שהוא אשמאי דוחה ומגעיל". בשנים שלאחר מכן, ברג שלח את סרנה ובני משפחתה לקומונות ברחבי העולם – ואף פיצל אותם לבתים שונים. לטענתה, זאת הייתה אחת השיטות שלו לשלוט במאמינים שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Serena Kelley (@serkelley)

"כשגרתי ביפן, ראיתי איך מתעללים בילדים שהיו אמורים להיות חלק מ'צבא האלוהים'", סיפרה. "הם שלחו אותם לעמוד שעות בדממה מוחלטת עם פנסים שהאירו להם בעיניים. חלקם התמוטטו מרוב רעב. בגיל 6 עברתי לברזיל, זאת הייתה הפעם האחרונה שראיתי את ברג לפני שהוא מת בשנת 1994".

סרנה מעידה שהיא הייתה כל כך שטופת מוח בגיל 11, שהיא הייתה ממש עצובה כשסיפרו לה שמנהיג הכת מת. מצד שני, מעטים האנשים שהיו קיצוניים יותר מאמה. "באותם שנים, הקשר שלי איתה ניתק לחלוטין", אמרה. "אני זוכרת שיום אחד היא לקחה אותי לחוף הים לשחק ומאוחר יותר, סיפרה לי שהיא לא תהסס להקריב אותי לאלוהים במידת הצורך".

סרנה החלה להתרחק מילדי האלוהים כשהייתה נערה. בגיל 18, היא ברחה מביתה אחרי שחזרה לארה"ב עם אמה ומצאה מחסה בבית של חברי כת לשעבר. "התחלתי לעבוד במכון עיסוי והתחלתי לחסוך כסף בשביל לשכור דירה משלי", סיפרה. "אמי רתחה מזעם ואמרה שאני מאכזבת אותה, אבל הייתי נחושה לחיות את חיי. לא הייתי מוכנה שהיא תמשיך לשלוט בי".

View this post on Instagram

A post shared by Spooky Sh*t (@spookyshit_pod)

בשנת 2019, סרנה כתבה פוסט מפורט על חייה בילדי האלוהים ובעצם חשפה את עברה בפני חבריה הטובים ביותר – רובם היו המומים לגלות את האמת. "אנשים אמרו לי: 'איך זה יכול להיות? את הרי כל כך נורמלית'. אחרים חשפו בפני כיצד הם היו קורבנות של תקיפה מינית בצעירותם. באותו רגע הבנתי שגם אנשים שלא גדלו בכת היו מצולקים נפשית".

סרנה הפכה מאז למטפלת אישית שמסייעת למתמודדים עם הפרעות אכילה ודיכאון. כמו כן, היא פעילה מאוד ברשתות החברתיות בכל הנוגע לקידום מודעות עבור קורבנות סחר בילדים – ועדיין מרבה לשתף מהחוויות שלה בכת של פיטר ברג. "עדיין יש לי את הטבעת שהוא הביא לי בגיל 3", ציינה. "פעם היא הייתה עוד אחד ממנגנוני השליטה והניצול שלו, היום היא ראיה לכל מה שעברתי. היום אני מספרת את הסיפור שלי כדי להחזיר לעצמי את הכוח – איני מתביישת יותר".