אישה ממדינת ניו יורק נעצרה בחשד שרצחה את תינוקה רגעים ספורים אחרי לידתו ואז ניסתה להסתיר את גופתו. אנדי רייט בת ה-30 מואשמת כעת בשני סעיפים של רצח מדרגה שנייה, בזמן שהתובע בתיק טוען כי מדובר ברצח אכזרי במיוחד.

רייט טענה בזמן החקירה שתינוקה מת כתוצאה מהפלה בשבוע ה-38, אך הממצאים בביתה מצביעים אחרת. על פי החקירה, החשודה החלה ללדת באמצע הלילה, בזמן שבן זוגה יצא עם חבריו. היא אז רצחה את התינוק בעצמה והסתירה את גופתו בשקית זבל בקומת המרתף שלה. בן זוגה חזר לביתם מאוחר יותר והזעיק אמבולנס אחרי שראה את מצבה הקשה של רייט. לטענתו, לא היה לו מושג לגבי הלידה או הרצח.

טרם הותר לפרסום כיצד האם רצחה את התינוק, אך מומחים לרפואה משפטית אבחנו שני שברים משמעותיים באזור הגולגולת שלו – מה שהוביל אותם לסברה שהקורבן מת כתוצאה מפגיעה של חפץ קהה בראש. חוקרים עדיין לא הצליחו לקבוע אם התינוק נולד חי או לא. אף על פי כן, ג'ון פלין, התובע המחוזי, סבור שהתינוק נולד חי ונרצח באכזריות.

"אני משוכנע ב-100% שהתינוק הזה נולד חי, אחרת לא הייתי מקבל את התיק", סיפר התובע בהודעה לתקשורת. "הרצח היה מהיר. וכשאני אומר שהוא היה מהיר, אני מתכוון שהוא היה ממש מהיר".

פול דל, סנגורה של רייט, התייחס לפרשה והגדיר אותה כטרגדיה. בינתיים, בית המשפט דחה את העתירה למנוע ממנה שחרור בערבות וקבע כי סכום הערבות יעמוד על 75 אלף דולר. מועד השימוע הבא שלה טרם פורסם. במידה והיא תורשע בהאשמות המיוחסות לה, צפוי להיגזר עליה 25 שנות מאסר או מאסר עולם.