אוסטרליה רעשה בסוף השנה שעברה, כאשר אשת עסקים מיליונרית נעלמה מעל פני האדמה לאחר שעל פי החשד הונתה עשרות לקוחות ואפילו חברי משפחה. מליסה קדיק, אם לאחד בת 39, נראתה לאחרונה בשעות הבוקר המוקדמות של ה-13 בנובמבר 2020, כאשר יצאה מביתה שבסידני לצורך אימון ריצה. מאוחר יותר, כאשר זו לא שבה לביתה, בני משפחתה גילו שהיא נעלמה בלי הטלפון הנייד או הארנק שלה. אבל היעלמותה התבררה להיות הרבה יותר מורכבת ומסתורית ממה שחשבו מקורביה בתחילה.

פרשת היעלמותה של מליסה קיבלה תפנית ביזארית לאחר שהתברר כי חוקרי משטרה בחנו אפשרות לפיה מליסה קדיק ביימה את החטיפה שלה, היות והיא הייתה תחת חקירה בחשד להונאות בהיקף של מיליונים. הפרשה הסתבכה עוד יותר לאחר שכף רגלה נסחפה לחוף 400 ק"מ מסידני כשלושה חודשים לאחר היעלמותה, מה שגרם לחקרים להניח שהיא נרצחה או נהרגה.

רבים באוסטרליה חשבו שישנה אפשרות שמליסה כרתה לעצמה את כף רגלה במטרה לזייף את מותה, לפני שברחה מהיבשת האוסטרלית. עם זאת, בן זוגה סבור שגורלה היה אחר לגמרי - וכעת הוא חושף הכל בריאיון טלוויזיוני שישודר הערב (א') באוסטרליה.

בעלה של מליסה, אנת'וני קולטי, מאמין כי היא נרצחה על ידי אחד מהלקוחות שלה שהונתה. "אני לא מאמין שהיא שמה קץ לחייה", אמר בקדימון ששודר, "אהבתה לבנה, אלי ולמשפחתה וחבריה הייתה הרבה מעבר לכך". אולם, לא מעט מהאוסטרלים תוהים אם לבן זוגה של מליסה בעצמו יש קשר להיעלמותה, במיוחד לאחר שהתגלה שהוא היה מוכן להתראיין רק תמורת תשלום של 50,000 דולר.

"יש קטעים מסוימים ברצף הזמן - במיוחד ב-24 השעות האחרונות המובילות להיעלמותה (של מליסה), שאני אומר לו (לקולטי) - 'אני לא כל כך מאמין לגרסה שלך של השתלשלות האירועים'", אמר מייקל אושר, המראיין של ערוץ 7news, בתכנית בוקר לקראת עליית הריאיון לאוויר. "עם זאת, הוא נפתח להכל. השאלות לא קלות בכלל. הראיונות לא נעימים, אבל הוא עונה להכל ככל יכולתו".

ככל הידוע לרשויות באוסטרליה, 72 אנשים נמנים על קורבונותיה של מליסה, ולכן כיווני החקירה באשר לגורלה רבים ומורכבים.