פארק ספארי פילים בדרום הודו נסגר בכפוף לחקירה משטרתית לאחר שמאלף נדרס על ידי אחד מבעלי החיים. הקורבן, בן 62 ששמו מ. בלאקרישנאן (Balakrishnan), פונה לבי"ח במצב אנוש אחרי שנרמס בידי פיל הודי. מותו נקבע זמן קצר לאחר התקרית.

התקיפה תועדה במצלמות האבטחה של מתחם האילוף שבו שהה הפיל בן ה-53, שמשקלו הוערך ב-1,000 ק"ג. בתיעוד רואים את בלאקרישנאן עומד קרוב אל בעל החיים ומכה אותו עם מקל כדי לגרום לו לזוז. לפתע, הפיל דורס את המאלף, מפיל אותו לקרקע ורומס אותו עם רגליו הקדמיות. כחצי דקה לאחר מכן, בעל החיים מרים את בן ה-62 עם החדק שלו ומטיח אותו על הארץ. בשלב הזה מאלף אחר מגיע לזירה ומנסה להרחיק את הפיל הזועם.

אזהרה: הסרטון התקיפה קשה לצפייה

מאז פרסום הסרטון דווח כי התקרית אירעה ביום חמישי שעבר, בפארק ספארי פילים באזור הכפר קאלאר, ששוכן כ-135 ק"מ מזרחית לעיר קוצ'י (קוצ'ין), במדינת קרלה. רשות הייעור המחוזית הורתה מאז לסגור את הספארי לצורך חקירה משטרתית.

מאז הפרסום הראשוני של התקיפה עלה כי הבעלים של הפיל הוא המתגורר באזור קוצ'י. כמו כן, בעל החיים היה רגיל לעבוד עם מאלף אחר שלא היה באזור בזמן התקרית. כעת נבדקת האפשרות שהספארי פעל בניגוד להוראות הבטיחות.

סרטון התקיפה של הפיל עלה מאז לרשתות החברתיות, שם הוא הפך לוויראלי עם יותר מ-14 מיליון צפיות ואלפי תגובות מהגולשים – רובם נחרדו מהתקרית וביקרו את המאלף שלטענתם התאכזר לבעל החיים.

"מתי נלמד לעזוב את החיות האלה בשקט?", כתב אחד הגולשים. "אנחנו מתעללים בהן ושמים אותן במצבים שגורמים להן לפחד. זה בלתי נמנע שיום אחד הן יתקפו". גולש אחר הוסיף: "התעללו בפיל הזה במשך זמן ארוך ובסוף, הוא פעל מתוך אינסטינקט פראי וחיסל את החיה שאיימה עליו".