העיתונאי הפלסטיני שהחזיק חטופים ישראלים בבית משפחתו בנוסיראת עבד גם בשביל סוכנות ידיעות אמריקאית, כך לפי ה-NY Post. עבדאללה ג'מאל – שהחזיק בביתו שלושה מתוך ארבעת החטופים שחולצו במבצע "ארנון" – כתב כתבות עבור ה-Palestine Chronicle, שהמערכת שלו ממוקמת בעיר אוליפיה שבמדינת וושינגטון. כעת מרכז ההגנה היהודי הלאומי (NJAC) דורש ממשרד המשפטים וה-FBI לחקור את סוכנות הידיעות הפרו-פלסטינית בטענה שהם תומכים בארגון הטרור.

ב-NJAC טוענים שג'מאל, שהוגדר על ידי צה"ל כפעיל טרור, היה דובר של ארגון חמאס בזמן שעבד במשרד העבודה בעזה. הוא כתב מספר כתבות לאורך התקופה האחרונה לגבי המציאות בעזה בצל המלחמה ואף הוגדר בתור "כתב" באתר האינטרנט של ה-Palestine Chronicle. אולם, בעקבות הפרסומים שהוא החביא בדירתו את החטופים אלמוג מאיר ג'אן, אנדרי קוזלוב ושלומי זיו, עורכי האתר מיהרו לשנות את הסטטוס שלו ל"כתב פרילנס". ב-NJAC סבורים שהשינוי הוא ניסיון של סוכנות הידיעות להרחיק את עצמם מפעיל הטרור.

"בתוך כמה שעות הם שינו את הסטטוס שלו באתר ופרסמו הודעה שבה טענו שהוא עבד איתם 'על בסיס התנדבות'", צוין במכתב שה-NJAC שלח למשרד המשפטים. בהמשך, הם הוסיפו שתמיכה או שיתוף פעולה עם ארגוני טרור היא עבירה על החוק בארה"ב – וחמאס מוגדר כארגון טרור מאז שנת 1997.

מאז מותו של ג'מאל, עורכי אתר ה-Palestine Chronicle הכחישו את הפרסומים שהוא החזיק בביתו חטופים ישראלים וטענו שמדובר בעיתונאי, ולא בפעיל טרור. "הדיווחים של עבדאללה ג'מאל מאז תחילת הלחימה מתמקדים במצב ההומניטרי בעזה, בייחוד בחלק המרכזי של הרצועה", צוין בהודעה של סוכנות הידיעות. "שיתוף הפעולה איתו נעשה תדיר לאחר שישראל החלה להרוג עיתונאים בכוונה, מה שהפך את המאמץ להשמיע את הקול הפלסטיני מתוך המצור בעזה לכמעט בלתי אפשרי".

הקשר של ג'מאל לחמאס פורסם בתחילת החודש, כיממה אחרי מבצע "ארנון", לאחר בדיקות בצה"ל ובשב"כ. במקביל, העיתונאי הפלסטיני עבד גם בחברת החדשות הערבית אל-ג'זירה, שממומנת על ידי השלטונות בקטר.

במקביל להודעת ה-NJAC, חבר הקונגרס ג'ייסון תומאס שיגר מכתב למס ההכנסה האמריקאי ודרש מהם לבטל את מעמדה של סוכנות הידיעות כארגון ללא מטרות רווח – וכך גם לגבי מעמדה של ארגון האם שלה, ה-People Media Project. "העובדות בשטח מצביעות על כך שה-People Media Project לא פועל למטרות צדקה", טען תומאס. "במקום זה, הם מפנים את המשאבים שלהם ומנצלים את הטבות המס שהם מקבלים מאיתנו כדי לתמוך בארגון הטרור חמאס".