חגיגות יום העצמאות בעיירה קטנה בקרולינה הדרומית נגמרו בטרגדיה, אחרי שתושב מקומי נהרג כתוצאה מתאונה קטלנית. בני משפחתו של אלן ריי מקגרו (41) סיפרו שהוא הניח זיקוקי דינור בכובעו והצית אותם ללא ידיעתם. בשלב מסוים, הוא הוריד את הכובע על הארץ ואז הם התפוצצו לו בפרצוף. צוותי רפואה שהוזעקו לזירה קבעו את מותו במקום.

התקרית המצערת אירעה בעיר סאמרוויל, ששוכנת צפונית לעיר צ'ארלסטון. מקגרו תועד רגעים ספורים לפני התאונה הקטלנית, כשהוא רוקד בחליפת פסים עם צבעי דגל ארה"ב, מגבעת צבעונית על ראשו וסיגריה בפיו. פייג' מקגרו, רעייתו של אלן, סיפרה שהתאונה קרתה לנגד עיני בנו (ממערכת יחסים קודמת) שנותר בטראומה.

"חשבתי שהוא סתם משתטה עד שהוא הניח את הכובע על הארץ", סיפרה פייג' בשיחה עם אתר החדשות Post and Courier. "לא העליתי בדעתי שהוא הדליק את הזיקוקים". מותו נקבע ביום חמישי האחרון (ה-4 ביולי).

סרטון הריקוד של מקגרו מלפני התאונה הפך מאז לוויראלי ברשתות החברתיות, שם גולשים רבים העריכו שבן ה-41 היה שיכור בזמן התאונה – אולם בני משפחתו מכחישים. פייג' סיפרה שאלן פשוט היה מאושר באותם רגעים כי יום העצמאות הוא החג האהוב עליו.

"הוא אהב מאוד את המדינה שלו ואהב לחגוג את יום העצמאות", ציינה אשתו. "דקות ספורות לפני התאונה, הוא חיבק אותי ואת הבן שלו ואמר לנו: 'את הסלע שלי, ואתה הלב שלי'. הוא היה אדם טוב שאהב את החיים".