שקל 180 קילו ועכשיו זכה בטריאתלון: ג'ונתן פרז בן ה-28 תמיד סבל מעודף משקל. עם זאת, לדבריו, הוא מעולם לא נתן למשקל שלו למנוע ממנו לנהל אורח חיים פעיל שכלל ריצה, שחייה ואומנויות לחימה. עכשיו, הוא הצליח להוריד מחצית ממשקלו לאחר שהחליט להפסיק לשתות אלכוהול – ואפילו סיים בהצלחה תחרות טריאתלון.

למרות שהוא היה ספורטאי, גם כאשר היה שמן מאוד, הוא אומר, יום אחד הוא הבין שהוא לא מצליח להיכנס לבגדי ריצה בגודל שלXXXL. באותם ימים, הוא הגיע למשקל של 180 ק"ג. "במהלך הקורונה שתיתי בערך 12 בירות ושלושה בקבוקי וודקה בשבוע", הוא אמר בראיון לכלי התקשורת המקומיים.

פרז טען שהרגלי האכילה – או ליתר דיוק שתיית האלכוהול – שלו לא הדאיגו אותו במיוחד בהתחלה. "לא היו לי בעיות בריאותיות למרות ששתיתי המון ואכלתי בעיקר פיצה, שוקולד וצ'יפס, רק שאז ראיתי שאני לא מצליח לרזות, גם כשניסיתי הרבה סוגי דיאטות והתאמנתי שלוש שעות ביום". על כן, הוא החליט לחולל שינוי בחייו.

לאחר שהבין ששום בגד כבר לא עולה עליו הוא הוציא לא פחות מ-10,000 דולר כדי לעבור ניתוח לקיצור קיבה, אותו עבר במקסיקו. מאז הוא החליט גם לשנות את הרגלי התזונה שלו: "אני אוכל ארוחות ביתיות, והצלחתי לרדת כ-90 ק"ג. כבר בחודש הראשון ירדתי כ-20 קילו".

"פעם שנאתי לראות את עצמי בתמונות", הוא המשיך. "עכשיו אני מצלם הרבה. אני אוהב לראות את האני החדש". באפריל, כאומר, הוא סיים בפעם הראשונה טריאתלון, ענף ספורט אולימפי המשלב שלושה סוגי ספורט – שחייה, רכיבה על אופניים וריצה: "זאת לא הייתה המטרה שלי לנצח, אלא רק להגשים את החלום שלי ולהשתתף".