אוסטרליה: פרטים ראשונים מפרשת מותה של תושבת אדלייד זעזעו את תושבי העיר, לאחר שנחשף כיצד היא ננטשה בדירתה למותה.

מותה של אן מארי סמית', בת 54, נקבע יממה לאחר שפונתה לביה"ח רויאל אדלייד בתחילת חודש אפריל, כשהיא סובלת מפצעי לחץ חמורים וכשל באיבריה הפנימיים. כעת, הותר לפרסום שמצבה של הקורבן החמיר בגלל שישבה במשך יותר משנה על אותו כיסא בביתה.

אן מארי הוכרה ברשויות הרווחה המקומיים כאישה הסובלת משיתוק מוחין והייתה סיעודית לחלוטין. ב-5 באפריל, המטפל שלה מצא אותה בדירתה כשהיא בהכרה מעורפלת ופינה אותה מיד למיון. צוות הרופאים אבחן אותה כסובלת מהלם ספטי, כשל באיבריה הפנימיים ותת תזונה. "הרופאים גילו שיש לה פצעי לחץ חמורים והבהילו אותה לניתוח חירום", נמסר בהודעה מתחנת המשטרה. "למרבה הצער, היא לא שרדה את הפרוצדורה".

גופה
"היא חיה וישנה במשך יותר משנה על כיסא עץ בסלון ביתה" | צילום: Photographee.eu, Shutterstock

חוקרי המשטרה נסעו לביתה של סמית' והזדעזעו לגלות את תנאי המחייה האיומים שלה. הבלש דס בריי נתן הצצה אל המצב בביתה של הקורבן ואמר שלמרות העובדה שהיא חיה בבית יפה, אן מתה בנסיבות "משפילות ומזעזעות".

הוא הוסיף: "ללא יכולת לזוז בכוחות עצמה, היא חיה וישנה במשך יותר משנה על כיסא עץ בסלון ביתה. תנאי ההיגיינה שלה היו ירודים, לאחר שהרהיט עליו ישבה הפך למעשה גם לשירותים שלה. לא נמצא בנכס מקרר והחוקרים לא הצליחו לאתר מוצרי מזון במטבח או בשאר חלקי הבית".

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה בגין הריגה אך נכון לעכשיו, טרם נעצרו חשודים במעורבות במעשה. ביום שישי, שוטרים ערכו חיפוש בבית של המטפל שלה ואף לקחו אותו לתשאול. כמו כן, כוחות המשטרה בודקים עד כמה גורמים ברשויות הרווחה היו מודעים למצבה של אן מארי לפני מותה.