אזהרה: הכתבה מכילה תוכן אשר עלול להיות קשה לצפייה עבור חלק מהקוראים

תיעוד של תקרית מחרידה שהתרחשה בלואיוויל, קנטקי, צצה מחדש ברשת, על רקע משפט אזרחי בפרשה. מדובר באירוע שהתרחש בשנת 2015, כאשר נהגת של אוטובוס בית ספר גררה ילדה בת שש בשם אלי רדנור יותר מ-300 מטרים לאורך הכביש, לאחר שלא הבחינה שדלת האוטובוס נסגרה על תיק הגב שלה ולכדה אותה מבחוץ.

הנהגת, מלינדה סנדרס, עומדת כעת בפני משפט אזרחי, לאחר שאמה של רדנור הגישה נגדה תביעה בשנת 2018 על נזקים שנגרמו לבתה. התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות משמש ראיה מרכזית במשפטה של סנדרס, שמואשמת בעבירה על 16 חוקים בתור נהגת של הסעות ילדים, ושתפקידה היה לדאוג לכך שהילדים יעלו וירדו מהאוטובוס בשלום.

בזמן שהאירוע קרה, רדנור הייתה בת שש ולמדה בכיתה א' בבית הספר היסודי וילקרסון. ב-15 במאי 2015, היא ירדה במדרגות מאוטובוס בית הספר, כאשר הדלתות של הרכב נסגרו על תיק בית הספר שלה והותירו אותה במצב מסוכן מאוד. מצלמת המעקב שבתוך האוטובוס הראתה כי סנדרס לא התאמצה לבדוק האם הילדה ירדה בשלום מהרכב, ואפילו לא הנידה את ראשה לעברה.

התיעוד מראה כי הילדה הקטנה רצה בהתחלה נואשות כדי לעמוד בקצב המהירות של האוטובוס, ולבסוף היא נופלת ונגררת על הכביש במשך כדקה. לצד הנהגת עומד תלמיד, והיא נשמעת מפטפטת וצועקת לעיתים על חלק מהתלמידים האחרים. במשך שניות ארוכות איש לא שם לב לתלמידה הקטנה, שנגררת במהירות על הכביש.

לאחר שרכב אחר צפר לנהגת כדי למשוך את תשומת לבה, סנדרס הבחינה לבסוף בטעותה. לאחר מכן היא רואים אותה בסרטון כשהיא מביטה בדלת, עוצרת מיד את האוטובוס, רצה לכיוון הדלת שבה נתקעה הילדה ואומרת: "אוי אלוהים, אוי אלוהים".

על פי הדיווחים, הילדה הועברה לבית החולים ושם נמצא שהיא סובלת מפגיעות ב-12 אחוזים מגופה. כתוצאה מכך היא גם נאלצה לעבור ניתוחים רבים. עורכי הדין המייצגים את משפחתה ציינו שהיא נגררה במשך 349 מטר, וטענו כי הנהגת לא צייתה למספר כללים.

תיעוד: נהגת האוטובוס גררה את הילדה על הכביש (צילום: Fifty Shades of Whey, twitter)
תיעוד: נהגת האוטובוס גררה את הילדה על הכביש | צילום: Fifty Shades of Whey, twitter

בשבוע שעבר, ביום שלישי, 13 ביולי, נערך משפטה של סנדרס, שפוטרה מעבודתה כחודש לאחר התקרית הקשה. היא נשאלה על משמעות הרגע שבו היא מעלה ומורידה ילדים מהאוטובוס, שכונה "רגע האמת", והשיבה: "יש לזה הרבה משמעות בשבילי, הלוואי שבאותו יום הייתי פועלת כפי שצריך. אני לא יכולה לקחת את היום ההוא בחזרה". נהגת האוטובוסים של בתי הספר הציבוריים של מחוז ג'פרסון, קתרינה פרל, כינתה את האירוע "נורא" והוסיפה: "אתה צופה בילדים יורדים מהאוטובוס ואז סוגר את הדלת. אתה מתבונן בהם במראה, הם צריכים להיות במרחק של 3 מטרים לפני שתמשיך לנסוע".

המנתח של רדנור, ד"ר שלדון בונד, העיד גם הוא בבית המשפט. הוא הצביע על רגלה של הילדה ואמר: "איבדנו עור בכל מיני מקומות. הייתה שחיקה גדולה של העור שקורצף על הכביש".

בינתיים אנשים בטוויטר הביעו זעם לאחר שצפו בסרטון. משתמש אחד צייץ, "זה גרם לי לבכות! הרשלנות של אנשים שאמורים לדעת יותר טוב ולשמור על הילדים, אנשים ללא שכל ישר ואנושיות. תפקידו של נהג האוטובוס הוא להביא אנשים הביתה בשלום".

משתמש נוסף צייץ: "זה נורא. הנהגת הזו והילד שעומד לידה צריכים לזכור את זה כל יום בחייהם ולעשות משהו כדי לתקן את העולם". "רק אחרי שלושה מבטים לעבר הילדה היא האטה. אני כל כך מאושר שהיא שרדה את זה, איזה סיוט. נראה שהנהגת הוסחה על ידי בחור שקם אליה. הם צריכים לקבל כל מה שקורה להם בחיים ורק לברך שהילדה הקטנה חיה", כתב גולש נוסף.