טרגדיה בארה"ב: ילדה בת 5 ממדינת קולורדו נפגעה באורח אנוש אחרי שנחנקה בחצר האחורית שלה. הוריה של אורורה מאסטרס הודיעו כי בכוונתם להעביר את הילדה לקבלת טיפול פליאטיבי (טיפול תומך בסוף חיים), לאחר שרופאים אמרו שהיא סובלת מנזק מוחי בלתי הפיך.

אורורה, תושבת העיר פורט קולינס, פונתה במצב אנוש לביה"ח לילדים של קולורדו לאחר שנחנקה במשך דקות ארוכות. בת ה-5 שיחקה בחצר האחורית של ביתה ביום שבת ובשלב מסוים החליטה לגרור את המגלשה שלה אל מול הנדנדה. לפי ממצאי החקירה הראשונית, באחת הפעמים שהיא התגלשה החבל של הנדנדה נכרך סביב צווארה וחנק אותה.

גורמים מביה"ח לילדים של קולורדו התייחסו לתקרית הטרגית ואמרו שבמשך דקות ארוכות לא הגיע חמצן למוחה של אורורה. היא אמנם פונתה בחיים לביה"ח, אבל עד שהיא הגיעה לא נותר לרופאים מה לעשות חוץ מאשר לתת לה טיפול תומך. הוריה של הילדה, טום וקריסטל מאסטרס, הודיעו כי בכוונתם לתרום את האיברים של בתם.

"עשינו כמה בדיקות היום כדי להבין מה מצבנו", פורסם באתר Go Fund Me, שם הוקם קמפיין גיוס כספים כדי לסייע במימון הטיפול הרפואי של הילדה. "אורורה הייתה ללא חמצן, מה שגרם לנפיחות במוחה. בדיקת ה-MRI אישרה שהנפיחות משמעותית והיא לא תרד. היינו צריכים להחליט את ההחלטה הקשה להעביר אותה לטיפול פליאטיבי ולתרום את איבריה".

ברנדה קנדי, דודתה של אורורה, התייחסה לטרגדיה בשיחה עם חברת החדשות FOX 31 ואמרה שכל המשפחה המורחבת הגיעה מרחבי ארה"ב כדי לתמוך בטום וקריסטל. לדבריה, הם עדיין לא מבינים איך החבל נכרך סביב צווארה של הילדה.