רשויות האכיפה במזרח ברזיל עצרו אישה בשנות ה-30 לחייה בחשד שרצחה את בעלה והשחיתה את גופתו. דיאן קריסטינה רודריגז מקדו, בת 33 מסאו גונקלו, צפון-מזרחית לריו דה ז'נרו, הובאה למעצר בתחילת השבוע אחרי שקציני משטרה מצאו את גופתו של בעלה, אנדרה.

מדוברות המשטרה נמסר כי קציני משטרה הוזעקו למקום בעקבות תלונות של השכנים ושם מצאו את גופתו של אנדרה שרועה ללא רוח חיים וללא בגדים. זמן קצר לאחר מכן, התברר להם שמקדו קטעה את איבר מינו וטיגנה אותו במחבת.

מקורבים של בני הזוג סיפרו כי השניים ניהלו מערכת יחסים של 10 שנים ובזמן הזה הביאו שני ילדים לעולם – ילד בן 8 וילדה בת 5. למרות זאת, דיאן ואנדרה נהגו לריב לעיתים תכופות ובשלב מסוים, אפילו היו פרודים.

עורך דינה של החשודה התייחס להשתלשלות האירועים וטען שמרשתו פעלה מתוך הגנה עצמית. "היא רצתה לסיים את מערכת היחסים שלהם והוא לא היה מוכן להרשות זאת", אמר הסנגור. "בשלב מסוים הוא אפילו אמר לה: 'אם את לא יכולה להיות איתי, אז את לא תהיה עם אף אחד'".

עורך הדין הוסיף כי אנדרה אז איים להרוג אותה ומקדו פעלה מתוך הגנה עצמית. כמו כן, הוא הוסיף שהיא מביעה חרטה על מעשיה. טרם התקבלה תגובה בנוגע להשחתת איבר המין. בינתיים, אחותו של הקורבן אמרה שמקדו רצחה את אנדרה אחרי שגילתה שהוא ניהל רומן עם אישה אחרת.

מקדו מואשמת כעת ברצח והשחתת גופה. במידה והיא תורשע בחשדות המיוחסות לה, היא עלולה לרצות עונש מאסר של עד 30 שנה.