פעלולן נפצע באורח קשה במהלך מופע בקרקס "לוס וסקז" באנטופגסטה, צפון צ'ילה. תקרית האימים אירעה בשעות הערב של יום שישי האחרון. הקורבן – שפרטי זהותו לא פורסמו בכלי התקשורת הלטיניים – נקלע לתאונה איומה אחרי שנורה מתותח ופספס את רשת הביטחון שלו.

האירוע כולו תועד במצלמה על ידי אחד הצופים בקהל. בסרטון אפשר לראות את "הפגז האנושי" נכנס ללוע התותח, בזמן שהכרוז מאחל לו "דרך צלחה" ומתחיל את הספירה לאחור. הפעלולן אז נורה החוצה לכיוון רשת הביטחון, אך הוא מפספס אותה לרוע המזל. האיש אז מתרסק על הרצפה ועמיתיו רצים לבדוק מה מצבו.

הפעלולן האלמוני פונה לבית חולים באזור, שם הוא אובחן עם סדרת שברים ופגיעות אחרות. גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו לכלי התקשורת בצ'ילה שיש סיכוי גבוה מאוד ש"הפגז האנושי" לעולם לא יחזור ללכת על הרגליים. בעקבות התקרית, נפתחה חקירה נגד קרקס "לוס וסקז".

ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי הנהלת הקרקס לא העסיקה את הפעלולן כחוק. מרגריטה לופז, קצינת הבטיחות בלשכת התעסוקה המחוזית, התייחסה לתקרית ואמרה: "הוא לא היה תחת חוזה ולא היה מכוסה בשום צורה מבחינת ביטוח". בהמשך, היא הוסיפה שנמצאו אנשים נוספים שהועסקו בקרקס תחת התנאים האלה.

רשויות החוק התירו בינתיים לקרקס "לוס וסקז" להמשיך לפעול תוך כדי החקירה – אם כי אסור להם לבצע פעלולי גובה. "הפגז האנושי" ממשיך להיות מאושפז במצב קשה בבית החולים.