אחת מפרשיות הרצח הזוועתיות ביותר של מולדובה מהשנים האחרונות קיבלה תפנית בלתי צפויה: ממצאי הבדיקות הפסיכיאטריות של אנה לייקוביץ' קבעו שהיא אינה קשירה להישפט על הרצח של אמה ועל פי ההערכות, תשוחרר מהמחלקה בה אושפזה בכפייה בחודשים האחרונים.

סוכנות הידיעות הרוסית KP דיווחה שצוות פסיכיאטרים מחוזי הגיש את האבחנה השנויה במחלוקת לביהמ"ש ולמעשה, חתם את הפרשה באופן כמעט ודאי. ההודעה המפתיעה הדהימה את תושבי מולדובה, רבים מהם עדיין לא התאוששו מנסיבות הרצח המזוויע של פרסקוביה לייקוביצ'י בת ה-40.

הפרשה התפוצצה בדצמבר של השנה שעברה, כאשר דווח שלייקוביץ' רצחה את אמה בביתם בעיר קומרט, דרום מולדובה, וריטשה את גופתה. חוקרי המשטרה הגיבו אז לרצח המזעזע ותיארו כיצד החשודה, שהייתה מוכרת כאושיית אינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים, דקרה את אמה ועקרה את איבריה הפנימיים – כולל לבה.

בדו"ח הנתיחה לאחר המוות נכתב: "קשה להאמין שהיא עשתה דבר כל כך מזוויע, אבל היא באמת עקרה את הלב של אמה". בעקבות הפרסומים, דבק באושיית הרשת בת ה-21 הכינוי "המפלצת מקומרט".

חוקרים סבורים שהמניע למעשה היה עימות שהתפתח בין האם ובתה בנוגע להרגלי צריכת הסמים של לייקוביץ'. מצבה הנפשי של אושיית הרשת עלה לכותרות כבר בשבועות הראשונים להתפוצצות הפרשה, לאחר שתיעוד שלה מבית המשפט עלה לרשתות החברתיות. בסרטון אחד אפשר לראות את הרגע שעיתונאית מקומית שואלת את לייקוביץ' לגבי המניע שלה למעשה הנורא ובתגובה, היא פשוט צוחקת לה בפרצוף.

הפרשה עלתה לכותרות בשנית רק לפני מספר שבועות, אחרי שמומחים למשפט אמרו שגם אם אושיית הרשת תורשע ברצח, לא ייגזר עליה עונש מאסר כבד. משפטנים התבססו על סעיף ישן בחוקה המקומית לפיו לא ניתן לגזור על נשים מאסר עולם, אלא 13 שנים ו-4 חודשים לכל היותר. כעת, מסתבר שהיא לא תרצה על מעשיה אפילו יום אחד בכלא.