תעלומת מותם של בני משפחת גריש – נפתרה: רשויות האכיפה בצפון קליפורניה סיפרו שהם סגרו את חקירת המוות המסתורית אחרי שמומחים לרפואה משפטית סיימו את הנתיחה לאחר המוות.

ב-17 באוגוסט צוותי חילוץ מצאו את גופות בני המשפחה והכלב שלהם שרויים ללא רוח חיים בסמוך למסלול הליכה ביער הלאומי סיירה. ממצאי חקירת המשטרה חשפו שהם יצאו לטיול מעגלי באזור, שאורכו מוערך ב-12 ק"מ. למרות זאת, בני הזוג והתינוקת הגיעו רק עד לנקודת ה-9 ק"מ לפני שמצאו את מותם. כעת, מומחים לרפואה משפטית קבעו כי ג'ון גריש, אשתו אלן ובתם בת השנה מיג'ו מתו אחרי שלקו בהיפרתרמיה והתייבשות.

ג'רמי בריס, השריף של מחוז מריפוסה, התייחס לפרשה במסיבת עיתונאים ואמר שבני המשפחה יצאו לדרך במזג אוויר מושלם – לפני שהטמפרטורות עלו בקיצוניות. "הטמפרטורות בתחילת היום הוערכו ב-23 מעלות", אמר השריף. "מאוחר יותר, החום עלה לסביבות 37 מעלות ובסופו של דבר, הטמפרטורות באזור שבו נמצאו גופותיהם נמדדו בכ-42 מעלות".

ממצא נוסף שעלה במהלך החקירה היה שבני הזוג לא לקחו מספיק מים למסע. גורמים המעורים בפרשה סיפרו שבזירה נמצא מנשא מים (שלוקר) אחד בנפח של 3 ליטרים – כשליש מהכמות המומלצת בשביל להשלים את הטיול בחודשי הקיץ החמים.

בתחילת הפרשה עלתה סברה כי ייתכן שבני הזוג מצאו את מותם כתוצאה מהרעלת פחמן חד-חמצני, שכביכול נפלט מאחד ממכרות הזהב הנטושים בסביבה. כמו כן, הייתה גם תיאוריה שבני המשפחה מתו אחרי ששתו מים עם ירוקת רעילה. אף על פי כן, מדוברות המשטרה נמסר כי לא התגלו בנתיחה לאחר המוות שום סימנים שמעידים על הרעלה.