"כשצרבו בי את הסמל של הכת חשתי כאב נוראי. באותו זמן הייתי משוכנעת שזה רגע מאוד משמעותי בחיי, יחד עם אנשים שהיו כביכול החברים הקרובים ביותר שלי – בפועל, הם הרעיבו אותו, מנעו ממני שינה, שידלו אותי לעבור את הטקס הזה ואנסו אותי": אלו דבריה של אינדיה אוקסנבורג בת ה-29, שנתנה לאחרונה הצצה אמיצה אל הזוועות שהייתה צריכה להתמודד איתן כחלק מהיותה חברה בכת המין האכזרית NXIVM.

אוקסנבורג סיפרה שהצטרפה לכת בשנת 2011 כשהייתה רק בת 22, אחרי שאליסון מק (כוכבת סדרת הטלוויזיה "סמולוויל") שכנעה אותה שמדובר בקבוצה סגורה לנשים שנועדה לשחרר את כל החסמים המיניים בחייהן. עד מהרה, היא מצאה את עצמה כנועה לשחקנית האמריקאית.

"מק התעללה בי באותן שנים, היא שלטה בכל היבט בחיי", סיפרה אוקסנבורג לרשת הטלוויזיה Starz. "היא ידעה את נקודות התורפה שלי וניצלה אותן בצורה אסטרטגית". חברת הכת לשעבר הוסיפה כיצד השחקנית האמריקאית נהגה למנוע ממנה ארוחות והרעיבה אותה מדי יום.

היא מוסיפה: "אליסון אמרה שמותר לי לצרוך עד 500 קלוריות מדי יום. לפני שאכלתי משהו, הייתי גם חייבת לבקש ממנה רשות. הייתי שואלת אותה 'מאסטר, אני יכולה לצרוך 90 קלוריות?'. זה היה כביכול תרגיל שנועד לאמן את המשמעת העצמית שלי וללמד אותי לשלוט בדחפים שלי. היום אני מבינה שזאת הייתה פשוט עוד טקטיקה שנועדה לשלוט בי".

אוקנסבורג הייתה חברת כת במשך 7 שנים, בהן היא עברה התעללות שיטתית מצדה של מק וראש הכת – קית' רנייר. לטענתה, היא אפילו נאנסה על ידו כמה פעמים. בשנת 2018, היא הצליחה להשתחרר משליטתם בעזרת אמה ומאוחר יותר, אפילו שיתפה פעולה עם רשויות החוק בחקירה נגד רנייר.

חברת הכת לשעבר סיפרה שמאז שיצאה ממנה, היא עוברת טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי בניסיון לשקם את חייה. כמו כן, היא כיסתה את הסמל של NXIVM שנצרב על גופה עם קעקוע של "עין הרע" וכתובת לטינית שמשמעותה "עדיין לומדת". רנייר הורשע לאחרונה בעברות סחר בילדים ופדופיליה. למרות זאת, הוא ממשיך לכפור באשמה ולהכחיש שניצל את חברות הכת. טרם נקבע מועד השימוע של גזר דינו.