בני משפחה מיוטה, ארה"ב, ביצעו בדיקת דנ"א כדי לגלות פרטים על ההיסטוריה המשפחתית שלהם – והתוצאות טלטלו אותם. דונה ג'ונסון ובעלה, ואנר, סיפרו בשיחה עם כתבי ה-Sun שכל בני המשפחה שלהם עברו את הבדיקה, כולל ילדיהם: ואנר ג'וניור וטים, בנם הצעיר. אולם, כשהם קיבלו את התשובות, נחשף שאין קשר משפחתי בין טים ואביו.

"כשקראתי את התוצאות בפעם הראשונה הייתי בטוחה שזאת טעות", סיפרה דונה. עד מהרה האמת הקשה התבררה: טים, שבא לעולם כתוצאה טיפולי הפריה מלאכותית, נולד לאחר שעובדי מרפאת הפוריות השתמשו בזרע של גבר אחר. "במשך 12 שנים גידלתי ילד של גבר זר לחלוטין", הוסיפה האם.

דונה סיפרה שתוצאות הבדיקה דרדרו את מצבה הנפשי ואף גרמו לה לשקוע בדיכאון. לאחר מכן המחשבה שמא אביו הביולוגי של טים יצוץ פתאום כדי לקחת אותו גרמו לה ללקות בחרדה, אף על פי שעורך דין הבהיר לה ולבן זוגה שהחוק לא יתיר זאת. בשנת 2020, כאשר טים היה בן 12, ואנר סיפר לנער את האמת לגבי אביו – וכמה שבועות לאחר מכן הוא הודיע להוריו שהוא רוצה למצוא אותו.

ואנר ודונה חששו מאוד ממה שיקרה אחרי שטים ימצא את אביו הביולוגי ולמרות זאת, הם כיבדו את בקשתו וסייעו לו במשימה. בן ה-12 ביצע בדיקת דנ"א נוספת ובעזרתה, הם הצליחו למצוא את דודתו של טים ולבסוף גם את אביו – תושב מדינת קולורדו ששמו דווין מקניל. במרץ 2021, בני המשפחה שוחחו עם דווין, סיפרו לו את כל הסיפור והוא הסכים לבצע בדיקת אבהות – שחזרה חיובית. עכשיו זה היה רשמי: דווין מקניל הוא אביו הביולוגי של טים.

בדיקה של בני המשפחה חשפה כי דווין ורעייתו, קלי, ביצעו תהליך הפריה מלאכותית באותה מרפאה של ואנר ודונה, וגם באותו זמן. מסיבה כלשהי, לא ברור איך, עובדי המרפאה השתמשו בזרע של דווין כדי להפרות את הביצית של קלי וגם את הביצית של דונה. בני המשפחות תבעו מאז את מרפאת הפוריות והגיעו איתם להסדר בשנה שעברה.