זוועה במערב רוסיה: אם ל-1 ממחוז רוסטוב נעצרה יחד עם בן זוגה בעקבות חשד כי התעללה באכזריות בבתה הקטנה. הפרשה התפוצצה בעיר נובושקטינסק, אחרי ששכנים של בני הזוג חילצו את בת ה-8 בזמן שאלו היו מחוץ לביתם.

לריסה בורנקו, אחת השכנות של בני הזוג, סיפרה שנודע לה לראשונה על ההתעללות אחרי שהגיעה לביתם של השניים בשביל לקחת מעט סוכר. לטענתה, באותו זמן הילדה הייתה שרועה על הרצפה. "יום אחד, אביה החורג הראה לנו סימנים כחולים שהיו לו על הידיים מהמכות שהוא נתן לה", הוסיפה. "הצרחות בבית היו בלתי נסבלות ובלתי פוסקות".

בורנקו טענה שבשלב מסוים היא חששה שההורים לא מאכילים את הילדה, אחרי שאביה החורג אמר לה שהיא אנורקסית. יום אחד, כמה שכנים החליטו לשים סוף להתעללות והתקשרו לאביה הביולוגי של הילדה. בזמן שהאם ובן זוגה יצאו מהדירה, הם נכנסו למקום בשביל לחלץ את הילדה – רק כדי למצוא אותה קשורה למיטה בחבלים.

 

נובושקטינסק (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
בתמונה: יוליה (האם) ואיוון (בן זוגה) | צילום: VK: plohie_novosti_mc

בתמונות שעלו לרשתות החברתיות, אפשר לראות את שטפי הדם שנותרו על זרועותיה של הילדה מהחבלים שנחרכו סביב זרועותיה. בורנקו הוסיפה שהיה ברור שהילדה הוזנחה לאורך תקופה ארוכה, שכן לא היו ספרים או צעצועים בבית.

"לילדה יש בעיות התפתחות בגלל מה שחוותה", הוסיפה השכנה. "הם לא עשו איתה שיעורי בית, לא קראו לה סיפורים וגם לא שיחקו איתה. הילדה הזאת לא ראתה שום דבר בחיים שלה. היא כמו ילדה פראית. זה כאילו היא גדלה ביערות".

בעקבות הפרשה, בת ה-8 הועברה לביה"ח בזמן שהאם ובן זוגה נעצרו בחשד להזנחה. השניים זוהו מאוחר יותר בשמותיהם הפרטיים, יוליה (24) ואיוון (23) – ועלה חשד שהאב החורג מתמודד עם סכיזופרניה.

בעקבות התפוצצות הפרשה, עלתה סברה שמה שהניע את בני הזוג להזניח את הילדה באופן קיצוני הייתה העובדה שזו הפריעה להם לנהל מערכת יחסים רומנטית. מעבר לזה, נחקרת אפשרות שהשניים הזניחו את הילדה והתעללו בה כי הם מכורים לאלכוהול. בלשים בינתיים ממשיכים לחקור את הפרשה המחרידה.