בני משפחה מברזיל דורשים שתיפתח חקירה נגד כומר מקומי, לאחר שזה תועד מושך בחוזקה בראש התינוקת שלהם. התקרית המטרידה אירעה ביום שבת האחרון במהלך טקס הטבלה באזור סאו סבסטיאו, הסמוך לסאו פאולו, והסרטון הפך עד מהרה לוויראלי ברשתות החברתיות.

בתיעוד אפשר לראות את ג'וליאן, אמה של התינוקת, מקרבת את ג'ולי אל האב ריקרדו פיניירו שניהל את טקס ההטבלה. לדברי האם, בת השנה חשה ברע באותו בוקר וסירבה לשתף פעולה. הכומר הספיק להטביל אותה פעם אחת לפני שהתינוקת התחילה לבכות. ג'וליאן אז קירבה אליה אותה בניסיון לנחם אותה והאב פיניירו משך אותה בחזרה אליו באגרסיביות – מה שגרם לילדה לבכות עוד יותר. הסרטון עלה מאז לרשת וזעזע את הגולשים.

 

ג'וליאן ובני משפחתה זעמו על האב פיניירו ודרשו מהכנסייה לחקור את התקרית. "אנחנו כועסים מאוד ומרגישים חסרי אונים", אמרה האם בשיחה עם אתר החדשות הברזילאי G1. "אנחנו לא מבינים איך מישהו שאמור להיות נציג של הכנסייה יכול להתנהג ככה כלפי תינוקת חסרת ישע. אנחנו דורשים צדק. הוא חייב להיענש".

סימון, אחותה של ג'וליאן, העידה שהאב פיניירו הטביל באותו בוקר כמה תינוקות והוא נהג באלימות רק עם ג'ולי. "באותו רגע לא יכולנו לתת לו דין וחשבון כי היו עוד ילדים בתור להטבלה", אמרה סימון. "הוא נהג בסבלנות ובעדינות עם כולם. ההטבלה של ג'ולי הייתה יוצאת הדופן, אם אפשר בכלל לקרוא לזה הטבלה".

האב פיניירו התנצל מאז בפני בני המשפחה, הביע צער על מעשיו ואמר שהם לא היו בכוונה. "אני רוצה לבקש סליחה מכל מי שנפגע מההתנהגות שלי", אמר הכומר. "אני מכיר בכך שנהגתי בחוסר כבוד כלפי התינוקת, הוריה והאורחים. בני המשפחה פנו אליי אחרי טקס ההטבלה והתנצלתי בפניהם על מעשיי, אף על פי שהם לא היו בכוונה. למידה היא חלק מהחיים ובכל רגע נתון, אלוהים בוחן אותנו ורוצה לטהר אותנו".