תאונה מחרידה בפלורידה: עובד בפארק שעשועי צנח למותו מגובה של עשרות מטרים בזמן שעבד על אחת מאטרקציות התיירות הגבוהות והפופולריות ביותר במדינה, ה- StarFlyer. ג׳ייקוב דייוויד קמינסקי, בן ה-21, עבד על המתקן בבוקר יום שני האחרון וניהל בדיקת בטיחות שגרתית בגובה של 61 מטרים, כאשר לפתע נפל בפתאומיות ופגע בקרקע.

התקרית התרחשה מעט לפני השעה שמונה בבוקר, וקמינסקי הובהל מיד לבית החולים באורלנדו, שם נקבע מותו. הרופאים מספרים כי קמינסקי לקה בדום לב באופן מיידי לאחר שפגע בקרקע, כך שלא היה שום סיכוי להצילו.

ג׳ון סטין, מנהל השיווק והמכירות של ה- StarFlyer, אמר לתחנת החדשות WKMG News 6 כי מותו של קמניסקי הוא שוק טוטאלי ופתאומי: ״זה הלם וזה מעציב אותנו מאוד. בכל פעם שיש פציעה או משהו מהסוג הזה, זה עצוב ברמות קיצוניות ואנחנו מחבקים ומנחמים אחד את השני״. יחד עם זאת, בכירים אחרים בהנהלת המתקן סירבו לתת תגובה רשמית.

אטרקציית ה- StarFlyer, שמתנשאת לגובה של 137 מטרים, נפתחה לראשונה בשנת 2018 והתגאתה בכך שהיא ״אטרקציית הנדנדה הגדולה ביותר בעולם״, לפי האתר הרשמי שלה. המתקן למעשה נע מעלה ומטה במשך כ-3 או 4 דקות, ואף מסתובב סביב מגדל במהירות של כ-72 קמ״ש, כאשר היושבים בה מהודקים לכיסאות באמצעות רתמה. ״אין אף אטרקציה אחרת שמשלבת בטיחות וריגושים כמו ה- StarFlyer, נכתב באתר הרשמי.

המתקן, שממוקם בפארק השעשועים ICON שבאורלנדו, נסגר עד להודעה חדשה – ״נכון לעכשיו המתקן סגור ויישאר סגור לאורך החקירה״, אמר סטיין.