רשויות החוק בספרד עצרו גבר מהאי מיורקה בחשד שכלא בביתו ילדה והפך אותה לשפחת המין שלו. לפי ההערכות, החשוד בן ה-49 – שפרטי זהותו לא הותרו לפרסום – החזיק את בת ה-12 בצינוק מאולתר מתחת לביתו מאז שנת 2019.

ממצאי החקירה הראשונית העלו שהאיש הכיר את הקורבן ואמה בשנת 2015 בזמן שביקר בארץ מולדתן באפריקה. באותה עת הוא התחזה לפילנתרופ והבטיח בשלב מסוים להביא את כל בנותיה של האם למיורקה, בתנאי שהיא והקורבן יבואו איתו קודם. האם השתכנעה והשתיים הגיעו איתו לאי הספרדי. עד מהרה, הוא שכנע אותה לעבור לגור בדירה משלה בזמן שהוא יתגורר עם בתה, בטענה שזה יקל על תהליך הקליטה של שאר בנותיה.

גורמים במשמר האזרחי הספרדי סיפרו שהחשוד התעלל מינית בילדה במשך 5 שנים ואיים עליה שאם היא תתנגד לו, אחיותיה לא יגיעו לספרד. בסופו של דבר, הקורבן הבינה שבן ה-49 אכן מביא את אחיותיה מאפריקה וחשפה את מעלליו ל"הרמנס אובּלטאס" (Hermanas Oblatas), ארגון נזירות שמסייעות לנשים בסיכון, ואלו דיווחו על כך לרשויות החוק.

החשוד נעצר ביום שישי האחרון. דוברות המשמר האזרחי הספרדי פרסמה ששוטרים הוציאו לפועל צו חיפוש בביתו של בן ה-49 ומצאו תוכן פורנוגרפי פדופילי. בהמשך, הותר לפרסום סרטון שבו רואים את הצינוק שבת ה-12 הוחזקה בו במשך 5 שנים.

רבים ציינו שהפרשה מזכירה מאוד את סיפור חטיפתה של נטשה קמפוש, בת ה-10 מאוסטריה שנעלמה בשנת 1998 בזמן שעשתה את דרכה לביה"ס. 8 שנים מאוחר יותר, התברר שהיא נחטפה על ידי וולפגנג פריקלופיל והוחזקה בצינוק מאולתר בבית שלו.