תפנית בלתי צפויה בפרשת לין חלפון (26), הישראלית שעצורה למעלה משנה בארה"ב אחרי שניסתה למשוך מיליון דולר במזומן מחשבון הבנק של בעלה דאז, איש העסקים האמריקאי ריצ'ארד רפפורט (77). בית המשפט בפלורידה הורה לגרש את את חלפון בחזרה לישראל לאחר שהיא הסכימה להודות בעברות פחותות ובתמורה לשיתוף פעולה עם רשויות האכיפה בארה"ב.

חלפון נעצרה בדצמבר של 2019 והואשמה בהלבנת הון, הונאה וניצול לרעה של אדם מבוגר. למרות זאת, כחצי שנה לאחר התפוצצות הפרשה סנגורה, עו"ד טוד פורסטר, טען שחלפון נפלה קורבן למיסטיקנית שרימתה אותה וגרמה לה לחשוב ששורת אסונות צפויים ליפול עליה. כעת, פורסם כי חלפון הסכימה להעיד נגד אותה מיסטיקנית.

דיאן קרוף, התובעת, התייחסה לפרשה בזמן דיון שנערך בזום ואמרה כי אותה מיסטיקנית הייתה בעצם זו שהפעילה את חלפון וגרמה לה למסור לה סכומי כסף אדירים. "גברת חלפון ניהלה מערכת יחסים עם אישה שהציגה את עצמה כמיסטיקנית שמסוגלת להרחיק רוחות רעות ואנרגיה שלילית בתמורה לתשלומים במזומן", אמרה. "המיסטיקנית שידלה את גברת חלפון להיכנס לזוגיות עם הקורבן כדי שזה יוכל לתמוך בה כלכלית".

קרוף טענה שהמיסטיקנית שלטה בחלפון באופן מוחלט ואפילו גרמה לה לשקר שאמה חלתה בסרטן ואביה נקלע לחובות כספיים. היא הוסיפה: "במשך חודשים, חלפון שילמה למיסטיקנית סכומים גבוהים בעבור העבודה שלה".

לין הלנה חלפון וריצ'ארד רפפורט (צילום: טוויטר\@infowe)
לין חלפון ובעלה לשעבר, איש העסקים ריצ'ארד רפפורט | צילום: טוויטר\@infowe

סנגורה של חלפון אמר שבמסגרת ההסכם עם רשויות החוק האמריקאיות, היא תוכל לחזור לארה"ב בשביל להעיד נגד המיסטיקנית או כל אדם אחר שהיה מעורב בפרשה. "יש אנשים מאוד מניפולטיביים שם בחוץ שיחפשו כל דרך אפשרית לנצל אנשים בשביל הרווח הכלכלי שלהם", סיכם פורסטר. כעת, חלפון מחכה לשחרורה ממעצר אחרי 13 חודשים – בדרכה חזרה למדינת ישראל.